تراکتور، مقصد جدایی های نابهنگام و ناموفق؛

رسول و پیمان؛ کاش قبل از رها کردن تیمتان خوب فکر می کردید!

در فصل جاری لیگ برتر هم نمونه‌هایی از جداشدن‌های نابهنگام داشتیم و عجیب این که در اغلب موارد، آنهایی که تیم‌شان را گذاشتند و رفتند، چندان موفق نبوده‌اند.

به گزارش تبریز بیدار ، روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به برخی از جدایی های نابهنگام مربیان و بازیکنان در فوتبال کشور اشاره داشته که مشمول تیم تراکتور نیز بوده و البته نتیجه بخش بود.

این رسانه در بخشی از گزارش مشروح خود می نویسد: این اواخر در فوتبال ایران رسم شده که مربیان و بازیکنان بلافاصله بعد از دریافت پیشنهاد بهتر، تیم‌شان را ول می‌کنند و می‌روند. در فصل جاری لیگ برتر هم نمونه‌هایی از این جداشدن‌های نابهنگام داشتیم و عجیب این که در اغلب موارد، آنهایی که تیم‌شان را گذاشتند و رفتند، چندان موفق نبوده‌اند.

رسول خطیبی

بین دو نیم‌فصل از آلومینیوم اراک جدا شد تا هدایت تراکتور را بر عهده بگیرد. سرخپوشان تبریزی بعد از شروع ناموفق فصل، علیرضا منصوریان را عزل کردند و بعد تا هفته‌ها با هدایت مسعود شجاعی به‌عنوان بازیکن – مربی به‌ کار ادامه دادند. اسفند ماه گذشته اما خطیبی که شرایط خوبی با آلومینیوم داشت بر خلاف میل مدیران و هواداران تیم اراکی جدا شد و روی نیمکت تراکتور نشست. او اگر چه تیمش را به شکل میلی‌متری از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بالا برد، ‌اما در جام حذفی به همین آلومینیوم باخت و از دور مسابقات کنار رفت. تراکتور در تک‌مسابقه سوپرجام هم برابر پرسپولیس شکست خورد و دستش از رسیدن به کاپ کوتاه ماند. آنها در لیگ برتر هم وضع جالبی ندارند و نتایج خوبی نمی‌گیرند. تراکتور در هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر در شرایطی با نتیجه دو بر یک مغلوب پدیده مشهد شد که تیم میزبان از دقیقه ۲۰ با اخراج علی نعمتی ۱۰ نفره شده بود! این شکست کار رسول خطیبی را روی نیمکت تیم تبریزی تمام کرد. به این ترتیب مدیران باشگاه او را برداشتند و فیروز کریمی را به جایش نشاندند. طعنه‌آمیز این که بعد از خطیبی، هدایت آلومینیوم را علیرضا منصوریان بر عهده گرفت. سرمربی اخراجی تراکتور در اراک بهترین نتایج ممکن را کسب کرده و با ۳۷ امتیاز سودای آسیایی‌شدن در سر دارد.

پیمان بابایی

کم‌رمق‌ترین تیم لیگ بیستم ماشین‌سازی تبریز بوده است؛ تیمی که در فاصله پنج هفته به پایان فصل با ۱۱ امتیاز در قعر جدول رده‌بندی قرار دارد و به‌ نظر می‌رسد سقوطش به‌ دسته پایین‌تر قطعی است. در نیم‌فصل اول اما اوضاع برای ماشین‌سازی این قدرها هم بد نبود. آنها ستاره‌ای به اسم پیمان بابایی در اختیار داشتند که با شش گل در کورس کفش طلا بود و به‌تنهایی خط دفاعی هر حریفی را آزار می‌داد. شاید اگر ماشین‌سازی برای نیم‌فصل دوم تقویت می‌شد، شانس جدی بقا پیدا می‌کرد اما نه‌تنها این اتفاق رخ نداد بلکه آنها پیمان بابایی را تحویل تراکتور دادند! در آن زمان مالکیت تراکتور و ماشین یکسان بود و شاید مدیران کلان دو باشگاه تصمیم گرفتند با قربانی کردن ماشین‌سازی، شانس موفقیت تراکتور را افزایش بدهند. ۵۰ درصد محاسبات آنها درست از آب درآمد و ماشین کلا رو به سقوط رفت اما ۵۰ درصد بعدی چندان دقیق نبود. پیمان بابایی حتی بدون این که یک گل برای تراکتور بزند، مصدوم شد و تا امروز همه مسابقات را از دست داده است؛ هرچند شاید به بازی روز سه‌شنبه برابر استقلال برسد. او در زمان سلامتش هم نتوانست سودی به تراکتور برساند، اما چه‌بسا اگر در تیم همشهری مانده بود، شرایط برایش فرق می‌کرد. بابایی می‌توانست عصای دست ماشین باشد، اما انتخابش چیز دیگری بود و کامروا هم نشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.