هفته 27 لیگ برتر فوتبال؛

فولاد ۱ – ماشین‌ ۰ / سقوط زودهنگام سبزپوشان تبریز به دسته پایین تر

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز با شکست مقابل فولاد رسما به دسته اول لیگ فوتبال کشور سقوط کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و هفتم در اهواز پیگیری شد؛ جایی که شاگردان جواد نکونام برای بقا در کورس کسب سهمیه آسیایی نیاز مبرمی به سه امتیاز خانگی داشتند و در طرف مقابل ماشین‌سازی برای زنده نگه داشتن اندک امیدهای خود برای بقا در لی گبرتر، به میدان آمده بود. مطابق انتظار با شروع بازی توپ و میدان در شاگردان جواد نکونام و فولادی‌ها به خوبی بازی را مدیریت کردند.

 خیلی زود قفل دروازه فولاد باز شد و محمد آبشک، هافبک پیش‌تاخته فولادی‌ها توانست دروازه ماشین‌سازی را روی ارسال تماشایی محمد قاسمی‌نژاد با ضربه سر باز کند؛ پس از این گل، دامنه حملات فولاد روی دروازه ماشین‌سازی بیشتر شد و تیم میزبان با تکیه بر تکنیک و توانایی بازیکنان چون آیاندا پاتوسی، لوسیانو پریرا و فرشاد احمدزاده موقعیت‌های پرشماری روی دروازه حریف ایجاد کردند.

 درخشش محمدامین رضایی دروازه‌بان ماشین‌سازی در کنار بی‌دقتی مهاجمان فولاد باعث شد تا نیمه اول با همان برتری یک گله به پایان برسد؛ با شروع نیمه دوم، حملات شاگردان جواد نکونام برای رسیدن به گل‌های بیشتر ادامه پیدا کرد اما در طرف مقابل بازیکنان ماشین‌سازی هم توانستند نسبت به نیمه اول، نمایش دفاعی بهتری از خود نشان بدهند.

در ۲۰ دقیقه پایانی بازی هم شاگردان نکونام تلاش زیادی برای گلزنی کردند، در یک نوبت هم احمد عبدالله‌زاده به گل رسید اما داور گل او را آفساید اعلام کرد تا ماحصل یک بازی پر موقعیت و جذاب، شاگردان جواد نکونام با تک گل محمد آبشک در نیمه نخست پیروز از زمین مسابقه خارج شوند و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتور، با ۳۹ امتیاز به جایگاه چهارم جدول صعود کرد.

 تیم ماشین‌سازی تبریز هم با شکستی که در اهواز داشت، ۱۴ امتیازی در قعر جدول باقی ماند و رسماً سقوط این تیم به لیگ دسته اول فوتبال ایران در فاصله سه هفته مانده تا پایان رقابت‌های لیگ برتر مسجل شد.

 

هفته بیست و هفتم لیگ برتر؛ چهارشنبه: ۱۴۰۰/۰۴/۱۹ ؛ ساعت ۲۱:۳۰
استادیوم: فولاد آره‌نا اهواز / بدون تماشاگر

داور: امیر ایار / کمک‌ها: علی اکبر عظیم پور و هیوا بهمنی؛ داور چهارم: فرزاد منصوری / ناظر: محسن قهرمانی

 

ترکیب فولاد خوزستان

 احسان مرادیان

موسی کولیبالی
وحید حیدریه (دقیقه ۴۶: مهران درخشان‌مهر)
مهران موسوی
مجتبی نجاریان (دقیقه ۶۲: صالح حردانی)
محمد آبشک
محمد میری (دقیقه ۷۰: احمد عبدالله زاده)
آیاندا پاتوسی
فرشاد احمدزاده
محمد قاسمی نژاد (دقیقه ۵۱: حسین ابراهیمی)

لوسیانو پریرا (دقیقه ۷۰: ساسان انصاری)

 سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب ماشین‌سازی تبریز

محمدامین رضایی

وحید نعمتی
سیروس صادقیان
ایمان باصفا (دقیقه ۷۶: علی نجفی)
بهمن سالاری
سعید حسین‌پور (دقیقه ۸۴: حسن قاسمی)
منصور باقری
سیدمحمد ابوترابی (دقیقه ۴۶: مهدی رستمی)
سیدمحمد حسینی
اتابک زارعی

هاتف نادری (دقیقه ۸۹: سینا عبداللهی)

 سرمربی: علیرضا اکبرپور

 

کارت زرد:

وحید حیدریه (دقیقه ۳۰) محمد قاسمی‌نژاد (دقیقه ۵۱) فرشاد احمدزاده (دقیقه ۵۹) آیاندا پاتوسی (دقیقه ۸۸) از فولاد خوزستان

 

شرح گل :

فولاد یک – ماشین‌سازی صفر (دقیقه ۷: محمد آبشک): روی یک کار تیمی و ارسال زیبای محمد قاسمی‌نژاد، محمد آبشک هافبک پیش‌تاخته تیم فولاد خوزستان توانست با ضربه سر دروازه حریف را باز کند و گل اول مسابقه را به سود شاگردان نکونام رقم بزند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.