آنچه در جلسه امروز شورای شهرگذشت؛

از انکار در شورای پنجم تا امید به شورای ششم! / خیانت به تبریز در خط آهن میانه تبریز

جلسه امروز شورای شهر تبریز با غیبت شهرام دبیری، غلامحسین مسعودی ریحان و شکور اکبرنژاد و همچنین تأخیر نیم ساعته عبدالله تقی پور به ریاست علی آجودان زاده در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی آجودان زاده، نائب رئیس شورا در سخنان پیش از دستور جلسه خود بیان کرد: فردا، روز سالروز  ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا  است و امیدواریم شرایط  ازدواج  برای جوانان فراهم شود و الگویشان حضرت علی و حضرت فاطمه باشد .

وی همچنین افزود: متاسفانه نقش حجاب در جامعه بسیار کمرنگ شده است که  امیدواریم مسئولان بتوانند کاری انجام بدهند .

دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا سخنرانی کریم صادق زاده عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود.

صادق زاده در ابتدا گفت: در شورای پنجم، فراکسیون کارگری تشکیل شد و کار های خوبی با حضور کارشناسان برای کارگران انجام شد.

وی افزود: در قبال کارگران قصوری انجام نداده ام و این را برای خودم افتخار می دانم و  امیدوارم که شورای ششم هم بتواند قدم های خوبی در راستای امنیت شغلی کارگران قدم های خوبی بردارد.

وی همچنین تاکید کرد: در شورای پنجم اخراج کارگران و تعدیل نیرو اتفاق نیفتاده است و هیچ نیرویی هم به شهرداری اضافه نشده است.

صادق زاده تصریح کرد: در این ۴ سال کارهای خوبی انجام داده است و سربلند هستیم که با وجود سختی های بسیار، مدیران شهرداری کارهای بسیاری انجام دادند.

دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز شورا درخصوص ارائه گزارش اقدامات کمیسـیون عمران،حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر تبریز از ابتدای سال اول دوره پنجم تاکنون بود.

سونیا اندیش، عضو دیگر شورا در این رابطه بیان کرد: ۱۱۰ جلسه رسمی در طول ۴ سال برای کمسیون حمل و نقل تشکیل شده است و تصویب انجام مطالعات جامع ترافیک شهر تبریز، تصویب اجرای طرح زوج و فرد، حرکت به سمت استقرار حمل و نقل ترکیبی در شهر تبریز و… جزو اقدامات انجام گرفته در حوزه ترافیکی بوده است.

وی تاکید کرد: تاکید بر انتشار گزارش قرار داد های عمرانی جهت افزایش شفافیت جزو موضوع های مهم کمسیون حمل و نقل بوده است.

وی در ادامه گفت: الزام شهرداری به ارائه الویت بندی پروژه های آسفالت ریزی و اقدام در چارچوب این اولویت بندی، تجهیز کارخانه جدید آسفالت سازمان عمرانی شهرداری تبریز و بازدید های دوره ای و مستمر توسط کارشناسان کمیته عمران و نظارت و نحوه اجرای پروژه های آسفالت ریزی و ….. جزو اقدامات انجام گرفته در حوزه آسفالت معابر بوده است .

اندیش اظهار داشت: تخصیص ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل خطوط مترو به عنوان اصلی ترین  پروژه عمرانی ترافیکی سنگین جزو اقدامات انجام گرفته شده در حوزه قطار شهری می باشد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه اتوبوسرانی نیز گفت: تصویب خرید تعداد ۵۰۰ اتوبوس استاندارد توسط شهرداری تبریز که با توجه به تحریم‌ها قطعات وارد نشد و تا به امروز این کار انجام نشد اما نوسازی برخی از اتوبوس‌ها انجام شد، لزوم شرکت اتوبوسرانی برای هوشمند سازی ناوگان اتوبوسرانی، تصویب طرح حمایت  از رانندگان و کمک رانندگان در دوران شیوع کرونا بوده است .

عضو شورا همچنین ادامه داد: تصویب انجام مطالعات جامع بار و کالا در سطح شهر تبریز، حمایت از راه اندازی سامانه حمل و نقل بار درون شهری، ساماندهی باربران دستی فعال در بازار تبریز، پیگیری طرح بیمه برای باربران بازار تبریز در تعامل با هیئت امنای بازار و سازمان تامین اجتماعی و ….. جزو اقدامات انجام شده در حوزه حمل بار و کالا می باشد.

گزارش پروژه میدان آذربایجان روی میز دادستان

اندیش در پایان سخنان خود افزود: پروژه میدان آذربایجان، تکمیل لوب‌ها در دستور کار گرفت و گزارش‌ها به دادستان ارسال شد  تا اگر تخلفی انجام گرفته است  برخورد جدی انجام گیرد.

خیانت به تبریز در خط آهن میانه تبریز 

عبداله تقی پور در رابطه با پروژه راه آهن تبریز_میانه گفت: پیگیری‌ها انجام شده است  تا ایستگاه تبریز فعلا متوقف شود؛ زیرا این  ایستگاه به نفع شهر تبریز نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسیر ریلی از اتوبان کسایی به صورت زیر سطحی نرود، درواقع نوعی خیانت به تبریز می باشد. اگر قصد دارند  راه‌ آهن تبریز را به اروپا متصل  کنند از دامنه‌های سهند استفاده کنند و جلوی توسعه شهر تبریز را نگیرند.

دستور جلسه سوم
دستور سوم جلسه امروز شورا به بررسی نامه شهرداری تبریز درخصوص متمم و اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تبریز شامل مناطق، مرکز، سازمانهاو شرکت های وابسته پرداخت.

محمدباقر بهشتی، عضو شورا در این رابطه گفت: متمم نشان می‌دهد که بودجه سال ۹۹ بودجه درستی نوشته شده است و رقم ۸۵۰ میلیارد افزایش داشته که قسمتی اوراق و قسمتی مازاد سال ۹۸ است.

وی تصریح کرد: شورای ششم باید به شهرداری تکلیف کند که متمم را سر وقت و درست بدهد. در این دوره شهرداری متمم را سروقت تحویل داده اما متمم صحیح نیست.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

در ادامه جلسه شورا، تجلیل از  خانواده قهرمانان و مربیان اعزامی به المپیک توکیو صورت گرفت.

Image title

میلاد وزیری، مهدی پیرجهان و سعید صفرزاده نمایندگان المپیکی تبریز در اردوهای ترکیه و تهران حضور دارند.

دستور جلسه پنجم

دستور پنجم جلسه امروز شورا به بررسی لایحه شـهرداری تـبریزدرخصوص اجرای قرارداد اصلاحیه مصالحه نامه فی مابین شهرداری منطقه شش و آقای حسین زارع پوربدری پرداخت.

لازم به ذکر است که ین لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.


دستور جلسه ششم

دستور ششم جلسه امروز شورا، در رابطه با بررسی لایحه شهرداری تبریز درخصوص اعمال مساعدت مالی نسبت به استرداد سپرده ضبط شده درمزایده ناصر اصغری بود.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور جلسه هفتم

دستور هفتم جلسه امروز شورا ، به بررسی کلاسه پرونده معاون قضایی دادگستری کل آذربایجان شـرقی و قاضی هیئت حل اختلاف ماده۳۸ شهرداری تبریز در خصوص دعوی کانون تبلیغاتی پرستو رسانه شهرداری با سازمان سیما، منظر و فضای شهری پرداخت.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

باز هم هبه 

دستور جلسه هشتم
دستور هشتم جلسه امروز شورا در رابطه با بررسی لایحه شـهرداری تبریز در خصوص اعمال مساعـدت مالی به گیتی موسوی دارای رکورد جهـانی و قویترین زن کشور به دلیل عـدم اسـتطاعت مالی و مسـتأجر بودن نامبرده بود.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید و در این راستا، مبلغ ۳۰ میلیون تومان هبه به گیتی موسوی اختصاص پیدا کرد.


دستور جلسه نهم

دستور نهم جلسه امروز شورا به بررسـی لایحه شـهرداری تـبریز درخصـوص صـدور مجوز جهت برنامه ریزی و سـرمایه گـذاری توسط اشـخاص حقیقی وحقوقی ویا با مشارکت شـهرداری به منظور ایجاد و راه اندازی پارکینگ های مکانیزه تمام اتوماتیک در محدوده مرکزی شهر پرداخت.

قرار بر این شد این دستور جلسه به کمسیون ها ارجاع داده شود و بعد تصمیم نهایی گرفته شود .

در اثنای جلسه، تذکرات اعضای شورا نیز مطرح شد که به شرح زیر است:

فریدون بابایی اقدم، عضوشورا در این رابطه گفت: اگر شب انتخابات غفلت می کنیم که ساخت و ساز های غیر مجاز انجام شده است باید بررسی کنیم که چرا این اتفاقات افتاده است ؟ باید چرایی ساخت و ساز های غیر مجاز در منطقه ۷ بررسی شود.

وی تاکید کرد: برخورد فیزیکی با عاملین ساخت و ساز های غیر مجاز کار خوبی نبود .

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز نیز در پاسخ به این اعتراضات بیان کرد: ما باید قانونی رفتار کنیم و گاها بعضی خطا ها ناخواسته اینجا رخ می دهد.

وی اظهار داشت: ما موظف به تخریب ساخت و ساز های غیر مجاز هستیم و اگر مشکلی هم در اینجا به وجود بیاید، به دلیل عدم همکاری دستگاه ها با شهرداری می باشد و این ناهماهنگی ها باعث ایجاد ساخت و ساز های غیر مجاز می باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.