مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی

برگزاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در آذربایجان شرقی

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی از برگزاری طرح «مدرسه، مسجد، تابستان» در این استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد هادی نیا، ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان، طرح ملی «مدرسه، مسجد، تابستان»  در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، ارتباط خانواده‌ها با مسجد و تعامل مساجد و مدارس اجرا می شود.

هادی نیا در ادامه خاطرنشان کرد: به توجه به شرایط کرونایی فضا‌های مناسب و بزرگ مدارس و مساجد،  ظرفیتی مناسب  برای کاهش آسیب های اجتماعی موثر شده است تا بتوانیم با پیوند خانه، مسجد و مدرسه درمهارت آموزی برای دانش آموزان تلاش کنیم.

وی افزود:  این طرح در ۵ کانون فرهنگی هنری مساجد و با مشارکت ۱۵ مدرسه در استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی با اعلام اینکه سال گذشته ۵۲ هزار نفر در پورتال بچه های مسجد در استان ثبت نام کرده بودند، خاطر نشان کرد: امیدواریم با طرح مدرسه، مسجد وتابستان این تعداد افزایش داشته باشد.

وی اعلام کرد: در استان ما یک هزار و ۴۸ کانون شهری و روستایی فعال هستند که ۲۵۰ کانون کتابخانه مخزن دار و ۲۲۰ کانون نیز کتابخانه باز دارند.

انتهای پیام/ 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.