در گفتگو با مدیر حج و زیارت استان مطرح شد؛

اعزام زائر به عتبات عالیات در صورت اخذ مجوزهای لازم / آخرین وضعیت پیاده روی اربعین

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی اظهار داشت: سازمان حج درصورت مهیا بودن شرایط سفر، در اولین فرصت ممکن نسبت به اعزام زائران عتبات عالیات با در نظر گرفتن دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا اقدام می کند.

امیر روحی ملکی در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص اعزام محدود زائران به عتبات عالیات اظهار داشت: با عنایت به اخبار واصله مبنی بر تصویب پذیرش زائرین کربلا توسط کشور عراق و از طرفی پیگیری های صورت پذیرفته، فعلا دستورالعملی مبنی بر نحوه پذیرش زائر از سوی عراق و اعزام براساس پروتکل ها واصل نشده است.

وی افزود: با این حال سازمان حج و زیارت آمادگی خود را مبنی بر اعزام به عتبات عالیات براساس پروتکل های بهداشتی اعلام نموده تا درصورت مهیا بودن شرایط سفر، در اولین فرصت ممکن نسبت به اعزام البته با در نظر گرفتن شرایط و دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا اقدام نماید.

مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی با اشاره به عدم اعزام حجاج بیت الله الحرام بدلیل شیوع کرونا گفت: علیرغم تعطیلی سفر زیارتی حج تمتع بخاطر شیوع بیماری کرونا و عدم امکان اعزام زائر، نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت برنامه های فرهنگی در ایام مربوطه برنامه ریزی نموده که ان شاءالله اعلام خواهند نمود.

روحی ملکی در مورد آخرین وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی به خبرنگار ما گفت: تنظیم، تصمیم گیری، نحوه ارایه خدمات و چگونگی تسهیل امور تشرف زائرین اربعین حسینی بعهده ستاد مرکزی اربعین می‌باشد که در صورت صدور مجوزهای لازم، سازمان حج و زیارت نیز در کنار سایر دستگاه ها و ارگان های ذیربط در خدمت زائرین عزیز خواهد بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.