امام جمعه تبریز مطرح کرد:

عزاداری محرم تا روز مباهله ممنوع

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تبریز به امامت حجت الاسلام آل هاشم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نمازجمعه این هفته تبریز با تاکید بر لزوم تربیت صحیح فرزند اظهار داشت: عدم تربیت صحیح فرزند، خسارات جبران ناپذیری به بار می آورد. فرزندان صالح، باقیات الصالحات و صدقات جاریه برای والدین هستند و برکات این فرزندان برای پدر و مادرشان جاری خواهد بود.

تربیت فرزند

وی ادامه داد: پدر و مادرها مبادا در دوره حیاتی فرزند خود یعنی کودکی و نوجوانی، از تربیت او غافل شوند. یکی از اصول اساسی و طلایی در تربیت فرزند، برخورد کریمانه و محبت با او است.

امام جمعه تبریز گفت: بدترین نوع رفتار والدین با فرزند، تحقیر کردن اوست؛ اگر فرزند در کودکی تحقیر شود موقع بزرگسالی و استقلال، انتقام می گیرد.

وی با اشاره به تربیت جنسی کودکان بیان کرد: یکی دیگر از اصول اساسی تربیت فرزند، توجه به تربیت جنسی و حیا اوست.

وی افزود: تسامح در تربیت جنسی فرزند برای نهاد خانواده و نهاد آموزش و پرورش قابل قبول نیست و بی توجهی نسبت به آن خسارات و هزینه های زیادی برای خانواده و جامعه دارد.

عید غدیر

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه غدیر تنها حادثه تاریخی و یک سرزمین نیست بلکه یک تفکر است گفت: غدیر نشانه ای برای تداوم نبوت است و روز اتمام دین و اکمال نعمت است. غدیر نه تاریخ و نه جغرافیا و نه روایت بلکه ولایت است. غدیر، عید ولایت و عید سیاست و عید دخالت مردم در حکومت است.

وی افزود: درس اساسی عیدغدیر ولایتمداری است و باید جشن این روز باشکوه برگزار شود. مردم و مسئولین، شهر را برای برگزاری جشن های عید غدیر با رعایت پروتکل های بهداشتی آماده کنند. همچنین در ایام غدیر به هیچ وجه مراسم عزاداری برگزار نشود و هیئات عزاداری توجه کنند تا روز مباهله به هیچ وجه عزاداری محرم برگزار نشود.

روز عرفه و عید قربان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به مناسبت های هفته آینده اشاره کرده و اظهار داشت: عرفه روز دعا، نیایش، خودشناسی و روز اعتراف به گناهان است.

وی ادامه داد: عید قربان روز بزرگی است؛ روزی که حضرت ابراهیم(ع) جد بزرگوار پیامبر اسلام(ص) سربلند از امتحان بیرون آمدند.

شورای نگهبان

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرده و اظهار داشت: در تمام کشورها نهادی مشابه شورای نگهبان وجود دارد. قبلا شهید مدرس نظارت علما بر قوانین مصوب مجلس طبق قوانین شریعت را مطرح کردند؛ چیزی که در دوران ستمشاهی عمل نشد اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اجرایی شد.

حوادث منطقه

وی به اختلافات عربستان و امارات اشاره کرده و بیان کرد: اختلافات عربستان و امارات روز افزون شده و دل خوشی از هم ندارند اما وجود مانع بزرگی بنام جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت باعث شده با هم متحد شوند که اضلاع مثلث عبری، عربی و غربی را تکمیل کنند.

حجت الاسلام آل هاشم تصریح کرد: این اتحاد خیالی اکنون در حال فرو ریختن است. علاوه بر وجود اختلافات داخلی این دو کشور، اختلافات تاریخی میان عربستان و امارات برای سیادت حاشیه خلیج فارس تشدید یافته است.

نماینده ولی فقیه در استان در پایان به مسائل روز افغانستان اشاره کرده و گفت: آنچه که آمریکایی ها الان در افغانستان به آن دست می زنند، نه خروج خودخواسته بلکه اخراج ناخواسته است که رهاورد مقاومت مردم افغانستان در برابر اشغالگران است.

وی افزود: با فرار بزدلانه و شبانه آمریکایی ها در نتیجه مقاومت، آنها درصدد انتقام خواهند بود و عرصه افغانستان در دست سه بازیگر یعنی دولت مرکزی، طالبان و داعش خواهد بود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.