آنچه در جلسه امروز شورای شهر گذشت؛

دنبال مقصر نگردید؛ شورا مقصر است / سیلی در برابر فحش!

جلسه امروز شورای پنجم شهر تبریز در محل عمارت قدیمی شهرداری برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر به ریاست شهرام دبیری و با غیبت علی آجودان زاده در محل عمارت قدیمی شهرداری برگزار شد.

دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا به ارائه گزارش حسابرسی شورای اسلامی کلانشهر تبریز پرداخت.

بدهی شورای شهر به اعضای خود!

حسابرس شورا در این خصوص گفت: شورا ۱۰ میلیون تومان به برخی اعضای شورا و کارمندان شهرداری بدهکار است که این برای ما مشکل ایجاد کرده است.

فرج محمد قلی‌زاده ادامه داد: در اینجا سه موضوع وجود دارد که مبالغ حساب های راکد به حساب های جاری منتقل شود و بعضی اسناد ثبتی هم انجام نشده که باید قطعی شود. موضوع سوم هم این است که یک سری افراد دستشان پول مانده و پرداخت نکرده یا باید مدارک پرداخت را نشان دهد و یا مطالبات را پرداخت کند.

غلامحسن مسعودی ریحان نیز تصریح کرد: هیچ موردی در مورد شورای پنجم وجود ندارد که علی الحساب پول بگیرند. شورای پنجم تمام تلاش خود را برای شفاف سازی انجام داده است. بعضی از اعضای شوراهای قبل از شورای پنجم طلب دارند و در حسابرسی مشخص شده است.

وی افزود: خزانه داری شورای پنجم انقباضی رفتار کرده اند که این برای شورا خوب می باشد. شورای پنجم هزینه اضافی به شهرداری اضافه نکرده است. شورای پنجم حتی یک شام و یا یک هدیه دریافت نکرده اند! حتی به رستوران هم دعوت نشده اند و در جلسات به آن ها میوه هم داده نشده است.

عضو شورا خاطرنشان کرد: شورای پنجم هزینه اضافی برای شهر ایجاد نکردند. حتی سفر های خارجی برای آنان پیش آمده است ولی قبول نکردند بروند. هر کس ثابت کند که اعضای شورای پنجم هدیه دریافت کرده است تمامی آن ها را از جیب خودم پرداخت خواهم کرد.

لازم به ذکر است که گزارش حسابرسی شورا سال های ۹۶، ۹۷، ۹۸ با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز شورا در رابطه با سخنرانی میان دستور محمدباقر بهشتی عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود. 

۲۴۵ میلیون تومان دریافتی یهشتی از شورای پنجم

محمدباقر بهشتی، عضو شورا تصریح کرد: بنده کل مبلغی که حق جلسه تا بحال گرفتم ۲۴۵ میلیون تومان می باشد که اگر مالیات و خمس آن را کسر کنیم ۱۸۰ میلیون تومان می باشد که برای هر ماه ۳۷۰۰ میلیون تومان می رسد. تا بحال هم از شورا مرخصی نگرفته ام و در هیچ کدام از جلسات تاخیر نکرده ام.

وی ادامه داد: متاسفانه در شهرداری تفکر محافظه کارانه وجود دارد. ضعف مدیریت و معاونان در شهرداری دیده می شود. اشکالی که وجود دارد این است که شهرداری آمار سالانه وجود ندارد و به هیچ راه درست هدایت نمی شوند. همچنین در شهرداری روحیه جایگزین پرور وجود ندارد.

بهشتی اظهار داشت: ۲۰ سال در پست مدیریت بودم و همیشه بجای خودم نفر جایگزین مطرح کردم. در شهرداری فضای مناسب برای کارشناسی وجود ندارد. در یک اتاق ۶ نفر کارشناس وجود دارد و معلوم است که با یکدیگر فقط صحبت می کنند و کار کارشناسی نمی کنند. در شهرداری یک تعداد کارمندان وجود دارد که شورا را با چشم موقتی می بینند و می خواهند شورا را آن ها مدیریت کنند.

عضو شورا تاکید کرد: متاسفانه در شهرداری نظارت گریزی و نظارت ستیزی وجود دارد. شهرداری نیازمند تحول است. توصیه ای که به اعضای ششم شورا دارم این است که شهردار را عجولانه انتخاب نکنند و هر کسی که کاندید شهرداری می باشد مدیران خود را معرفی کنند. تربیت نیروی انسانی نیاز است و این فقط با مدرک امکان پذیر نیست.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدوارم کارنامه شورای پنجم، مثبت نوشته شود

دستور جلسه سوم

دستور سوم جلسه امروز شورا به بررسی لایحه شـهرداری تبریز در خصوص صدور مجوز جهت اعمال جابجایی ردیف های بودجه شـهرداری منطقه ۵، سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شـهری، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، سازمان پسماند با قید یک فوریت پرداخت.

عبداله تقی‌پور، عضو شورا تاکید کرد: ما بازارچه محلی را در ده منطقه مطرح کردیم نه در بازار خودرو و مبل!

محرم محمدزاده، عضو دیگر شورا خاطر نشان کرد: امتیاز پل معلق در کل کشور در دست یک خانواده است که بدون اجازه آنها انجام نمی‌شود. اگر سرمایه گذار نداشته باشیم، این پل معلق کار نخواهد شد و مانند میدان آذربایجان ماکتش را کار می‌کنیم و هیچ کاری هم انجام نمی‌شود. در شرایط فعلی فکر و ذکر شهرداری درگیر پرداخت ۱۳۰ میلیارد حقوق کارمندانش است.

رسول موسایی، قائم مقام شهردار کلانشهر تبریز در خصوص قطار شهری نیز افزود: جابجایی از خط دو به خط یک برای اتمام کار لازم است.

سرمایه گذاری وام مترو در بانک!

مسعودی ریحان اظهار داشت: همراه چهار نفر از اعضای شورا به تحقیق تفحص رای دادیم و مابقی اعضای شورا با اینکه می‌دانستند، حاضر نشدند تحقیق و تفحص انجام شود.

وی افزود: چرا وامی که باید صرف تجهیزات مترو می‌شد، در بانک گذاشته شد تا سود ۱۸ درصد گرفته شود؟!

حکایت انتقالی های جنجالی پرسنل در شهرداری

محمدحسن اسوتچی، عضو دیگر شورا ادامه داد: الان که آقای احد میرزایی به عینالی انتقال داده شده اند، پس کار ایشان را چه کسی انجام می‌دهد؟ بنده بودجه اسمی را خواستم و بعد از سه ماه پیگیری وقتی مطمئن شدند که در شورای ششم هستم این بودجه را دادند. دونفر که در هیئت فوتبال بودند یکی از آنها به شهرداری برگشته و دیگری هنوز در هیئت فوتبال است. نگرانی در بین پرسنل بعد از امتحان هنوز وجود دارد، حالا که ناظر شوراست، پس کارها هم تقصیر شوراست.

مسعودی ریحان در  پایان گفت: گزارشی از سانحه مترو داده نشده و اگر نمی خواهید رسانه‌ها بدانند، حداقل به ما بگویید! در کل ۸۰ درصد قطار شهری و ۲۰ درصد شرکت بهره برداری را مقصر دانسته اند. چهار هزار میلیارد پول به قطار شهری داده شده اما گزارشی به ما ندادند و این دهن کجی به شوراست.

در ادامه سلیمی شهردار منطقه ۷ تبریز نیز در خصوص ساخت و ساز غیرمجاز گفت: این منطقه مستعد برای تخلفات ساختمانی است و اگر جلوگیری نشود، یک سانتی متر زمین باقی نمی ماند.

وی در واکنش به درگیری فیزیکی ماموران شهرداری بر س تخریب یک ساختمان اظهار داشت: این فیلم تقطیع شده، ابتدا سازندگان غیرمجاز شروع به کتک کاری کردند، مامور ما کتک می خورد، فحش می خود و ممکن است یک سیلی هم بزند!

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.