مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی مطرح کرد:

بنزین، تحویلی به مردم ارزیابی و نمونه گیری می‌شود

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: تمام پمپ بنزین‌های استان هر سال دوتا چهار بار از نظر کمیت و مقدار بنزینی تحویلی به مردم مورد ارزیابی و نمونه گیری می شود

به گزارش تبریز بیدار ،ساسان فرشی حق رو ظهر یک شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  در خصوص کیفیت آرد و نان نانوایی ها نظارت‌های مستمری انجام می‌دهیم  و کیفیت آرد تولیدی در استان استاندارد بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در خصوص استانداردسازی شهربازی‌های استان، بیان کرد: در خصوص استاندارد سازی شهربازی ها انقلاب کردیم و  علی رغم وجود کاستی‌ها، کم‌ترین حوادث در شهربازی‌های استان رخ داده است.

فرشی حق رو  گفت: آسانسور ها توسط برخی شرکت‌ها مونتاژ و نصب می‌شود و  این شرکت‌ها از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجوز می‌گیرند و اداره کل استاندارد بعد از نصب آسانسور جهت اینکه استاندارد نصب شده است یا نه نظارت می کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کمتر از ۵ درصد از واحدهای تولیدی در استان آذربایجان شرقی فعال هستند ولی ۳۵ درصد واحدهای تولیدی نمونه استاندارد در آذربایجان شرقی است  و این در کشور بی‌نظیر است.

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با بیان اینکه طلای بدون کد در کشور قاچاق محسوب می‌شود، گفت:  در حال حاضر ۴۰۰ کارگاه کد دار طلاسازی در استان وجود دارد و طی همکاری با سیستم‌های نظارتی نیز مقدار کلانی از  طلاهای بدون کد در سطح استان کشف شد.

فرشی حق رو گفت: بیشترین اقلام صادراتی در سال جاری شامل خشکبار، مشتقات نفتی و مصالح ساختمانی بوده  است‌.

وی در پایان بیان کرد: پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان این اقلام تایید صلاحیت شده به کشورهای آسیایی و اروپایی از جمله ترکیه، آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و عراق صادر  می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.