تبریزبیدار گزارش می دهد؛

کورس سه گانه برای ریاست شورای ششم/ بازگشت دبیری به دور بازیگردانی؟!

در شورای ششم که انتظار می رفت دبیری منزوی تر باشد اختلاف میان اعضا برای ریاست و با کنار کشیدن باغبان به نفع حجت الاسلام برگی و حمایت دبیری و بابایی از خانم غفوری، بازی به نفع دبیری رقم می خورد.

به گزارش تبریز بیدار ، در روزهای مانده به آغاز کار شورای ششم شهر تبریز رسانه ها پیگیر نتایج مذاکرات اعضای شورای جدید برای تعیین رئیس شورا و شهردار آتی تبریز هستند.

دور اول؛ برگی و احمدی ۵ رای، غفوری ۳ رای

براساس اخبار غیر رسمی منتشر شده در جلسه اعضای منتخب که برای تعیین رئیس شورا رای گیری شده است، حجت الاسلام رسول برگی و غلامرضا احمدی هر کدام ۵ رای و حکیمه غفوری ۳ رای آورده است. بر این اساس منتخب اول شورای شهر تبریز که گویا تنها دبیری و بابایی اقدم را همراه خود کرده است از دور انتخاب رئیس شورا حذف می شود مگر اینکه در آینده اتفاق دیگری رقم بخورد.

لازم به ذکر است رای یکی از اعضای منتخب به دلیل مسافرت، غیرحضوری دریافت شده است.

دور دوم میان برگی و احمدی

به نوعی از اکنون می توان پیش بینی کرد که چه کسی رئیس شوراست، در تحلیل رای افراد احتمال اینکه رای دبیری و بابایی اقدم به سمت حجت الاسلام برگی برود بسیار بالاست و به نوعی می توان گفت در اختلاف میان طیف اکثریت شورا برای ریاست احمدی یا غفوری، برنده بازی حجت الاسلام برگی خواهد بود.

بازگشت دبیری به دور بازیگردانی؟!

دبیری در شورای پنجم و در حالی که اکثریت را لیست امید داشت علی رغم تعیین رئیس شورا از لیست امید با بازیگردانی خاص ایرج شهین باهر را در عین ناباوری شهردار کرد، حال در شورای ششم که انتظار می رفت دبیری منزوی تر باشد اختلاف میان اعضا برای ریاست و با کنار کشیدن باغبان به نفع حجت الاسلام برگی و حمایت دبیری و بابایی از خانم غفوری بازی به نفع دبیری رقم می خورد چون او راحت می تواند با ریاست حجت الاسلام برگی کنار بیاید تا ریاست احمدی، از سوی دیگر گمان می رود مطلوب شهردار فعلی نیز ریاست حجت الاسلام برگی باشد تا بتواند احتمال ابقای خود را افزایش دهد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.