حجت الاسلام آل هاشم؛

شهردار منتخب شورای ششم در شأن شهر تبریز باشد

امام جمعه تبریز گفت: از شورای شهر انتظار داریم با دقت کامل شخصی را به عنوان شهردار انتخاب کنند که در شأن شهر تبریز و شهر شهیدان محراب باشد.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز عید قربان با اشاره به تحولات منطقه گفت:  راهبرد جنگ ترکیبی دشمن؛ خصوصاً بی‌دولتی، ناامنی و فشار اقتصادی حداکثری بر ملت لبنان در یک جمله خلاصه می شود که آن مقاومت جانانه و حمایت مردم از حزب الله عامل اصلی مشکلات است.

خطیب نماز عید قربان تبریز در ادامه با اشاره به اهمیت عید غدیر گفت: باید این عید با عظمت را زنده نگه داریم، چرا که اینکار زنده کردن برنامه های اسلام است.

وی با بیان اینکه غدیر تنها مسئله جانشینی نیست، گفت: طرح این موضوع توجه دادن انسان ها به مسئله امامت است از این رو نباید طرح مسئله غدیر باعث جدایی مسلمانان از همدیگر شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر برگزاری جشن‌های بزرگ و باشکوه در این عید گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و انجام سایر نکات بهداشتی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ شده در این مراسم ها ضروری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب شهردار تبریز از سوی شورای اسلامی این شهر گفت: همچنان که قبلاً در جریان انتخابات شوراها گفته ام و همگان آگاه هستند، همچنان که هیچکدام از کاندیداهای شوراها مورد حمایت بنده نبود، در انتخاب شهردار هم از هیچ کس حمایت نمی کنم.

وی افزود: اعضای ۱۳ نفره شورای منتخب در این دوره شاهد هستند نه کسی را سفارش کرده ام و نه شخصی برای تصدی شهرداری تبریز مورد حمایت بنده خواهد بود، اما از شورای شهر انتظار داریم با دقت کامل شخصی را به عنوان شهردار انتخاب کنند که در شأن شهر تبریز و شهر شهیدان محراب باشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به تجلی وحدت عملی حجاج در مناسک حج ادامه داد: انسان ها با تعظیم بر آستان حق و اخلاص خود را اظهار میکنند و بعد از آن با چهره ای گشاده به خاطر اینکه توفیق حضور در حج داشتند به همدیگر تبریک می گویند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در عید قربان انسان های آگاه به یاد قربانگاه حضرت ابراهیم هستند و این عید برخلاف دیگر اعیاد هیچ اختلافی در آن نیست و همه مسلمانان در خصوص آن وحدت دارند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.