انتخابات تبریز در انتظار تایید؛

ماجرای ایرادات حقوقی هیات نظارت مرکزی چه بود؟

بدنبال ایرادات حقوقی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات به بازشماری آرای انتخابات شورای شهر تبریز، این انتخابات همچنان در انتظار تایید است.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر راستی رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان‌شرقی در واکنش به نامه هیأت نظارت مرکزی در خصوص ایرادات حقوقی به بازشماری آرای انتخابات تبریز گفت: این هیأت پس از ۲ روز بررسی و گردآوری اطلاعات و گزارش‌های لازم به تهران بازگشته است.

وی افزود: با توجه به اینکه نتایج انتخابات کلان‌شهرها توسط ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام می‌شود، احتمالاً نتیجه انتخابات شورای شهر تبریز نیز فردا توسط این ستاد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

عزیز جوانپور دبیر اجرایی هیات نظارت استان نیز در این باره گفت: نتایج قطعی بررسی های جدید هیات اعزامی تهران  درباره انتخابات شورای اسلامی تبریز به زودی از سوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور اعلام خواهد شد.

وی افزود: برخلاف اخبار و گمانه زنی های محلی هیچ گونه تغییری در ترکیب شورای اسلامی تبریز صورت نگرفته و ترکیب همان است که پیشتر اعلام شده است.

دبیر هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای آذربایجان ‎‌شرقی ادامه داد: بعد ازنامه آقای سید مصطفی میرسلیم نایب رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورا های اسلامی کشور به آقای راستی رییس هیات عالی نظارت استان آذربایجان شرقی در خصوص وجود  ایرادات حقوقی در انتخابات شورای اسلامی تبریز  و چند شهر دیگر چهار نفر از سوی ایشان به استان آمده و  موضوع را از نزدیک با حضور معترضان و مسئولان محلی و با استناد به اسناد و گزارش های مستند به صورت فنی بررسی و سلامت انتخابات را مورد تایید کردند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.