در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز مطرح شد؛

از تاکید بر جشن های غدیریه تا مطالبات از دولت سیزدهم

نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز به امامت حجت الاسلام آل هاشم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مصلی اعظم امام(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوا گفت: تقوا زمینه لازم برای ظهور حقیقت وجودی انسان می باشد. بدون تقوا استعدادهایالهی انسان امکان شکوفا شدن ندارند.

خانوده و تربیت فرزند

خطیب جمعه تبریز ضمن تاکید بر لزوم توجه به تربیت صحیح کودک در خانواده اظهار داشت: مساله تربیت کودک به اندازه ای اهمیت دارد که به جرات می توان گفت جامعه ای که برنامه ایبرای تربیت انسان در دوران کودکی نداشته باشد از زندان بحران های رنگارنگ دنیا رهایی پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: هر پدر و مادری که از توجه به تربیت کودک غافل شوند در محضر پرودگار در خصوص ناهنجاریهای فرزندانشان پاسخگو خواهند بود. یکی از وظایف اساسی والدین آموزش معارف لازم دینی به کودکان است.

وی با بیان اینکه پایه های تربیت انسان در دوران کودکی بنا می شود گفت: ریشه دین گریزی و دینستیزی، به کم توجهی و بعضا بی توجهی خانواده ها بر می گردد که نسبت به تربیت این نسل در دوران کود،کیبی توجه بوده اند. کودک از رفتار پدر و مادر تاثیر می‌پذیرد، و رفتار بیشتر از گفتار تاثیر دارد.

عید غدیر

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به عید غدیر گفت: فرهنگ غدیر محور امنیت جهانی است و تا امنیت درجامعه حاکم نشود، فراهم کردن اقتصاد سالم ممکن نخواهد بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند ماجرای غدیر فقط نصب جانشین برای پیامبر اکرم(ص) نبود بلکه درکنار نصب جانشین، توجه به مساله امامت بود.

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: پیامبر اسلام می‌فرمایند روز عید غدیر برترین عیدهای امت من است وروزی است که خداوند، علی(ع) را به عنوان پرچمدار نصب کرده و روزی است که نعمت را بر امت من تمام کرده است.

وی تصریح کرد: زنده نگه داشتن غدیر، زنده نگه داشتن اسلام است. نباید طرح مساله غدیر بر جدایی مسلمانان منجرشود بلکه باید موجب وحدت باشد.

جشن های غدیر و مباهله

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمات در عید غدیر گفت: باید از روزغدیر تا روز مباهله همه جا جشن و سرور بوده و با رعایت پروتکل های بهداشتی، جشن های باشکوه غدیر تاروز مباهله برگزار شود. باید هیئات نیز دست به دست هم دهند تا این جشن ها به خوبی برگزار شود.

کرونا
وی ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های ستاد مبارزه با کرونا گفت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، تبریز به سوی وضعیت قرمز می‌رود.

امام هادی(ع)

وی با اشاره به سالروز میلاد امام هادی(ع) اظهار داشت: ایشان احیا کننده و تحکیم بخش نظریهنظام مدیریت الهی هستند. این روز را به جهان اسلام تبریک میگوییم.

سالروز سفر رهبر انقلاب به تبریز

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه به سالروز سفر رهبر انقلاب به تبریز اشاره کرده و بیان کرد: پنجم مرداد روزی است که مقام معظم رهبری به تبریز تشریف آوردند و تبریز و آذربایجان استقبال با شکوهی از ایشان انجام دادند.

وی ادامه داد: به ایشان می گوییم رهبرا ۲۸ سال از سفر شما به آذربایجان و تبریز می‌گذرد؛ مردم تبریز و اهل آذربایجان بازهم منتظر قدوم متعالی هستند.

نماز جمعه حج عاشقانه

نماینده ولی فقیه در استان ضمن گرامیداشت ساالروز اولین اولین اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت الله طالقانی، افزود:  نماز جمعه حج عاشقانه و جلا بخشنده روح و روان است. ساختار نماز جمعه یک ساختار مسلس می باشد.

وی با بیان اینکه نمازجمعه نمایش قدرت سیاسی واجتماعی اسلام است، افزود: نمار جمعه تلاش برای حفظ وحدت جامعه و سنگر وحدت و عزت در نظام اسلامی است. ائمه جمعه در موضع گیری های خود باید تمام جوانب را در نظر بگیرند.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: امام جمعه باید امام جمعه همه مردم و همه احزاب باشد و به تمام گروه های سیاسی داخلی عنایت داشته باشد تا در جامعه بین آحاد مردم صفا و صمیمیت برقرار شود.

عملیات مرصاد

حجت الاسلام آل هاشم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد اظهار داشت: یاد رزمندگان ارتش و سپاه در عملیات مرصاد در سال ۶۷ در منطقه اسلام آباد مخصوصا شهید صیاد شیرازی را گرامی می‌داریم.

دولت سیزدهم

وی با برشمردن مطالبات مردم از دولت سیزدهم گفت: مسائل اصلی مردم، بیکاری، معیشت طبقات ضعیف جامعه و مافیای وارداتی است که کمر تولید داخلی را می‌شکند.

امام جمعه تبریز اظهار داشت: سیاست های غلط داخلی کشور غلط جوان مبتکر را ناامید می‌کند. تشکیل دولت جوان حزب اللهی یک ضرورت غیرقابل انکار است. راه تحول، تشکیل دولت جوان مومن انقلابی است و جوانان نخبه و مومنو انقلابی باید وارد عرصه کار و اداره کشور شوند.

جنگ رسانه ای

حجت الاسلام آل هاشم به جنگ رسانه ای دشمن در آستانه انتقال دولت در ایران اشاره کرده و گفت: دشمنان تمرکزجنگ رسانه ای خود را علیه ایران گذاشته اند تا کشور را در آستانه انتقال دولت دچار التهاب ساختگی کنند.

وی گفت: گرانی ها، بازار رها شده، قصه پر غصه آب در خوزستان نجیب و صبور از مصادیقی است که به خاطر غفلت ها و یا بی توجهی ها حاصل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان به حضور مردم پای صندوق های رای اشاره کرده و تصریح کرد: دشمن این همه تبلیغ کرده بود که مردم پای صندوق های رای نروند ولی مردم پای صندوق های رای رفتند و دشمن عصبانی شد. همچنین آرزوهای استکبار از میوه های نشست وین بر باد رفته و اکنون آمریکا و اروپا باید بیش از پیش منتظر سیاست های نظام اسلامی بنشینند؛ انتظاراتی که دیگر هیچوقت برآورده نخواهد شد.

وی ادامه داد: شکل گیری یک هماهنگی مطلوب و هم افزایی بین قوای سه گانه و دستگاه ها، امید به کاهش مشکلات را در یک بازه زمانی معقول افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.