دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر مطرح کرد:

شیعیان باید به مسئله غدیر اهتمام بیشتری داشته باشند

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر گفت: مسلمانان به ویژه شیعیان باید به مسئله غدیر اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ،حجت الاسلام و المسلمین حسن کاملی فر،  ظهر روز شنبه،در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:  محبان و عشقان اهل بیت (ع) چند روز مانده به ایام عاشورا و تاسوعای حسینی مشغول تدارک و برنامه ریزی گرامیداشت این ایام هستند که این کار، حرکت بسیار خوبی است اما باید توجه داشته باشیم قبل از ماه محرم ، عید غدیر و دهه امامت، که به عنوان مهم ترین مناسبت مسلمانان شناخته است، وجود دارد.

وی افزود: باید نسبت به مسئله غدیر اهتمام ویژه ای داشته باشیم چرا که این عید به عنوان عید الله اکبر نامیده شده و از آن به عنوان روز کمال دین، اتمام نعمت، خشنودی مسلمانان و یاس و نا امیدی دشمنان یاد شده است.
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر با بیان این مطلب اعلام کرد: اشعاری که در کشورهای مختلف جهان به زبان ترکی در وصف امیرالمومنین علی (ع) و روز غدیر سروده شده،  در  کنگره شعر ترکی غدیر از شعرا تجلیل و قدردانی خواهد شد.

حجت الاسلام کاملی فر، با بیان این مطلب که هیچ حادثه ای در تاریخ اسلام به اندازه اهمیت غدیر نیست افزود: عبارت های بکار رفته در آیات و روایات من جمله اکمال دین،نا امید کننده دشمن، عیدالله اکبر حکایت از عظمت غدیر دارد.

وی با استناد به برخی روایات اهمیت غدیر را بالاتر از عاشورا،اربعین و فاطمیه دانست و گفت: ریشه وقایع تلخ صدر اسلام خصوصا عاشورا را باید درفراموشی معارف غدیر جستجو کرد.

کاملی فر در ادامه خاطرنشان کرد : از تمامی هیئت ها خواسته شده تا روز مباهله مراسم عزاداری برگزار نشود و به جای آن جشن برگزار شده و به اهمیت موضوع غدیر بپردازند.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر  در مورد برنامه های غدیر اظهار کرد:  برای دهه کرامت برنامه های مختلفی پیش بینی شده است که خطبه خوانی و کارناوال های شادی ، اردو های جهادی، اطعام برای نیازمندان، مراسم تجلیل از خادمین غدیر و …. جزو برنامه هایی هستند که در دهه غدیر برگزار می شود .

وی گفت: باید در بین مردم فرهنگ سازی شود تا مانند عزاداری محرم، همه پای کار بیایند و تمامی مراسمات مردمی برگزار شود .

 کاملی فر کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر را یکی از برنامه های اصلی بزرگداشت ایام دهه امامت و ولایت عنوان نمودند که با مشارکت و همکاری حوزه هنری و شهرداری کلانشهر تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.