تبریزبیدار
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۵۳:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۸۲۴۳۶

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

برگزاری همایش پیاده روی غدیریه / طرح اوقاف برای حل مشکل مسکن پشت شعار «علی برکت الله» ماند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در تشریح برنامه های عید غدیر اظهار داشت: همایش پیاده روی روز چهارشنبه ساعت ۱۶:۳۰ از محل پارک مهر ولایت شهرک اندیشه بسمت امامزاده سید محمدکججانی(ع) برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام سید شهاب حسینی در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های دهه امامت و ولایت گفت: با راه اندازی مراکز افق (اجتماعی فرهنگی قرآنی) برنامه های متعددی در حوزه خدمت رسانی با مشارکت امامزاده ها، نهادهای فرهنگی، ادارات مختلف و موسسات خیریه برگزار می شود.

وی افزود: برنامه های دهه امامت و ولایت از روز عرفه با دعای عرفه در جوار امامزادگان آغاز و در روز عید قربان با ذبح قربانی و توزیع بین نیازمندان پیگیری شد و با فعالیت های فرهنگی دیگری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی به اجرای طرح اکرام علوی اشاره کرده و ادامه داد: روز جمعه طی مراسمی به ۴۰ زوج جوان و 20 زوج جوان سادات با همراهی دو مرکز نیکوکاری جهیزیه و تسهیلات ازدواج آسان اهدا می شود که البته به شرطی که مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه باشد.

وی در ترشیح دیگر برنامه ها گفت: طرح اطعام غدیر با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر و موقوفه خیرالنسا با طبخ غذا و توزیع بین نیازمندان اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی به همایش پیاده روی روز عید غدیر اشاره کرده و بیان داشت: این همایش روز پنجشنبه ساعت ۱۶:۳۰ از محل پارک مهر ولایت شهرک اندیشه بسمت امامزاده سید محمدکججانی(ع) باهمکاری مساجد محلات آخماقیه، رواسان و اندیشه برگزار می شود و برای شرکت کنندگان طی قرعه کشی جوایزی از قبیل ۱۰ سفر زیارتی مشهد و ده ها لباس ورزشی و لوازم دیگر اهدا می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اضافه کرد: ۱۰ هزار پرس غذای گرم نیز در روز عید غدیر در جوار امامزاده سید محمد کججانی طبخ و توزیع می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه فراموشی غدیر باعث حادثه عاشورا شد؛ افزود: امروز وظیفه ماست که پدر عاشورا حضرت امیرالمومنین(ع) را برای همگان معرفی کنیم.

حجت الاسلام حسینی به اهمیت وقف نیز اشاره کرده و گفت: دولت‌های بعد از انقلاب از ظرفیت های وقف برای حل مشکلات اقتصادی غفلت کردند، به آقای رییسی پیشنهاد اقتصاد وقفی داده ایم و در راس سازمان اوقاف کشور نیز خیزهای بلندی در این راستا برداشته شده است.

وی در تبیین اقتصاد وقفی گفت: مردمی سازی سازمان اوقاف با احیای باغات وقفی در عرصه کشاورزی،  نصب امین در موقوفات، راه اندازی گلخانه ها صورت می گیرد و برای مردم درآمدزایی شکل می گیرد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: ۴۳۵ مدرسه آموزش و پروش در استان وقفی است و نقش سازمان اوقاف در تعلیم و تربیت قابل توجه است و همچنین در تبریز ۷ بیمارستان وقفی است.

وی به دیگر عرصه های اقتصاد وقفی نیز اشاره کرده و گفت: در حوزه صنعت تبریز کارخانه های زیادی در شهرک های صنعتی در عرصه وقف هستند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه در تولید مسکن طرحی ارایه کرده ایم، افزود: اگر مسکن را از کالای سرمایه ای تبدیل به کالای مصرفی کرده و به رونق ساخت و ساز کمک کنیم، مشکلات زیادی در حوزه مسکن حل می‌شود.

وی اظهار داشت: در سال های اخیر جهت کمک به بازار مسکن در صدد بودیم تا زمین هایی در اختیار  دولت برای طرح مسکن ملی دهیم اما با وجود شعار علی برکت الله، کاری انجام نشد چرا که برخی جهان بینی ها تا نوک بینی است.


انتهای پیام/