تبریزبیدار بررسی می کند؛

معادله انتخاب شهردار تبریز با معلوم و مجهول های چندگانه

علی رغم فعال بودن لابی های بیرونی و لابی های بدنه شهرداری، معادله انتخاب شهردار تبریز معلوم و مجهول های چندگانه دارد و حل این معما زمان خواهد برد.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / شورای ششم تبریز که در روزهای آتی کار خود را به صورت رسمی آغاز می کند، این روزها درگیر انتخاب رئیس شورا و شهردار است، در گزارش های قبلی گزینه های ریاست شورا بررسی شد اما گویا تاکنون مشخص نشده است که اکثریت شورا چه کسی را رییس می گمارند.

شهردار به جای سرپرست

در کنار این مساله انتخاب شهردار بعدی اهمیتی دوچندان دارد، گویا شورای ششم قصد دارد به جای انتخاب سرپرست و خرید فرصت بیشتر برای انتخاب شهردار، در همان ابتدا شهردار را انتخاب کند و از همین رو اعضای شورا و لابی های بیرونی به دنبال طرح گزینه های اصلی هستند.

لیست ۵ نفره

براساس اخبار منتشر در رسانه ها گویا در جلسه ای از اعضای شورا خواسته شده است که هر کدام نام سه نفر را به عنوان گزینه خود مطرح کنند و در جمع بندی یک لیست پنج نفره حائز بیشترین رای از رای های سه تایی بیرون آمده است. فریدون بابایی اقدم( عضو فعلی شورا و دو دوره سابق، در انتخابات سودای رای اول را داشت اما رای دور سابقش نیز یک سوم شد)، حمید منجم( پزشک‌عمومی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در استان)، یعقوب هوشیار( سابقه شهرداری مناطق تبریز)، علی شیاری( عضو شورای چهارم تبریز) و ایرج شهین باهر( شهردار فعلی تبریز و در سودای ابقای خود) این لیست پنج نفره را تشکیل می دهند.

در تحلیل این لیست می توان گفت که بابایی اقدم قصد ترک شورا اما به شرط شهرداری کرده که با استعفای او چمنی وارد شورا می شود.

منجم چهره جوان و گمنام است و رشته تحصیلی و کاری او نیز غیرمرتبط با شهرداری است.

هوشیار که برای انتخابات مجلس اخیر رد صلاحیت شده قصد بازگشت به شهرداری اما در کرسی ریاست را دارد.

شیاری که سبقه سیاسی دارد اما داماد فرهنگی نماینده اصولگرای شهر است.

آمدن نام شهین باهر در این لیست نشان از این مساله دارد که اعضای شورای ششم علی رغم ادعا نسبت به ابقای وضع موجود نیز بی میل نیستند.

لیست پنج نفره نهایی نیست

در پیگیری تبریز بیدار از برخی اعضای شورای ششم کاشف بعمل آمد که بر خلاف ادعاهای رسانه ای این افراد نفرات نهایی شورا نیستند و در جلسات بعدی نام های دیگری به گزینه های اصلی اضافه خواهد شد. گفته می شود جعفری آذر( مدیرکل سابق ثبت و احوال)، یونس فاتح(مدیرعامل اسبق سازمان پسماند و مدیرکل اسبق کار و رفاه اجتماعی استان)، کلامی (مدیر کل کمیته امداد)، عباس رنجبر( مدیرعامل اسبق منطقه آزاد ارس) نیز به عنوان گزینه های شهرداری مورد بحث خواهند بود.

با این اوصاف علی رغم فعال بودن لابی های بیرونی و لابی های بدنه شهرداری، معادله انتخاب شهردار تبریز معلوم و مجهول های چندگانه دارد و حل این معما زمان خواهد برد، نحوه رفتار اعضای شورا و اساس تصمیم گیری آنان اصلی ترین تعیین کننده ماجراست، منتظر گزارش های دیگری در این زمینه باشید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.