تبریزبیدار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۳۸:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۸۲۴۵۱

تبریزبیدار بررسی می کند؛

واکنش ها به لیست ناقص و گزینش شده شهرداری

روزهای آتی گزینه های اصلی شهرداری تبریز که هر کدام باید توسط 5 عضو شورا مورد تایید باشند و هر عضو حق تایید دو تن را دارد، معرفی خواهند شد.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / انتشار لیست ناقص و پنج نفره از گزینه های شهردار آینده تبریز واکنش های مختلفی را در پی داشته است که در ابتدا به واکنش سه عضو منتخب برای شورای ششم تبریز می پردازیم.


روایت رشیدی از زرنگ بازی برای فضا سازی

روح الله رشیدی در استوری صفحه اینستاگرام خود آورده است: در جلسه شورا، با انتشار اسامی همه معرفی شدگان(23 نفر) مخالفت می کنند، اما اسامی رفقای خودشان را با تیتر درشت و عکس بزرگ به نام " کاندیداهای نهایی شهرداری تبریز" بر بوق و کرنا می کنند. این را می گویند زرنگ بازی برای فضاسازی تا مثلا اعضا را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند. این کار، غیر اخلاقی است و احتمالا بعضی ها را در توهم شهردار شدگی فرو ببرد و بعدا که نتیجه چیز دیگری شد بگویند تقلب شده!

دهقان نژاد: هنوز گزینه ها نهایی نیستند

روح الله دهقان نژاد، عضو دیگر شورا نیز در توییتی نوشته است: در چند روز گذشته مباحثی در ارتباط با شهرداری تبریز در رسانه ها و فضای مجازی مطرح میشه مه بعضا مورد تعجب هست. تا این لحظه 23 گزینه مطرح شده نه دو سه نفری که عنوان میشه . باز فردا آخرین روز پیشنهادات مردمی هست. هنوز گزینه ها نهایی نیستند. #شهردار_جهادی #شهید_باکری

بجانی: نباید شأن تبریز را پائین بیاوریم

یاسین بجانی عضو دیگر شورای ششم نیز در اظهار نظر رسانه ای گفته: فراموش نکنیم که جایگاه تبریز فراملی است و می تواند نقش بسیار مهمی در حوزه قفقاز داشته باشد. امروز انتخاب شهردار تبریز باید با در نظر گرفتن شرایط فوق و نگرش به جایگاه تبریز بزرگ باشد. شهردار جدید در مسند شهید مهدی باکری ها خواهد نشست و ما فرصت آزمون و خطا نداریم و نباید شأن تبریز را پائین بیاوریم.

ابتذال مفهوم مدیریت جوانان

در تحلیل واکنش سه عضو شورای ششم تبریز می توان گفت که لیست پنج نفره صرفا یک شیطنت رسانه ای توسط یک یا چند لابی خاص بوده تا افکار عمومی به افراد خاص معطوف شود و فضاسازی رسانه ای بر نتیجه تصمیم نهایی اعضای شورا اثرگذار باشد. تا اینجا می توان گفت که برنده لیست ناقص پنج نفره بابایی اقدم و شهین باهر هستند که یکی برای شهرداری و دیگری برای ابقای خود تلاش می کنند، در این میان مطرح شدن نام حمید منجم، پزشک جوان برای شهرداری تبریز بیشترین واکنش را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داشته اند، برخی از کاربران معتقدند مطرح شدن نام جوانان با عدم در نظر گرفتن بستر و تخصص و سابقه افراد منجر به ابتذال کشیده شدن مساله ورود جوانان در عرصه های مدیریتی خواهد شد و اصلی ترین مساله را عدم ارتباط رشته تخصصی و وجود تجریه لازم در این مورد خاص را متذکر می شوند.

دفاع از برنامه ها در جلسه علنی و زنده

با توجه به واکنش سه عضو شورا می توان گفت روزهای آتی گزینه های اصلی شهرداری تبریز که هر کدام باید توسط 5 عضو شورا مورد تایید باشند و هر عضو حق تایید دو تن را دارد، معرفی خواهند شد، برخی کاربران پیشنهاد داده اند گزینه های نهایی شهرداری در جلسات علنی و پوشش زنده فضای مجازی از برنامه های خود دفاع کنند.

انتهای پیام/