حمایت کمیته امداد از ۱۴ هزار و ۴۹۲ فرزند یتیم و محسنین در آذربایجان شرقی

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی از سرپرستی معنوی ۱۴۴۹۲ فرزند یتیم و محسننی توسط حامیان نیکوکار خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد کلامی با اشاره به اهمیت طرح اکرام ایتام و محسنین گفت: ۶۱ هزار و ۵۰۶ نیکوکار سرپرستی معنوی ۱۴ هزار و ۴۹۲ کودک یتیم و محسنین را بر عهده دارند.

وی خاطر نشان کرد: طرح اکرام شامل کودکان بی‌سرپرست و طرح محسنین شامل کودکان دارای سرپرست ناتوان می باشد که زیر چتر حمایتی کمیته امداد و حامیان نیکوکار هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی افزود: حامیان فرزندان آسمانی در این استان در ۴ ماهه نخست امسال بالغ بر ۲۶۱ میلیارد ریال به حساب فرزندان معنوی واریز کردند.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون متوسط سرانه ماهیانه پرداختی حامیان نیک اندیش استان برای فرزندان یتیم حدود ۱۰ میلیون ریال و برای فرزندان محسنین حدود ۵ میلیون ریال بوده و ما قدردان این عزیزان هستیم.

کلامی گفت: عموم مردم و خیران می‌توانند با مشارکت در این طرح خداپسندانه ضمن حمایت از سرمایه های اجتماعی و جلوگیری از بین نسلی شدن فقر، از ثمرات معنوی آن نیز برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه بستر آسان الکترونیکی برای پرداخت حامیان فراهم‌ است، تأکید کرد: کمک‌های مردم و خیران مستقیم به‌ حساب فرزند معنوی آنها واریز می‌شود و متقاضیان مشارکت در این طرح می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی ekram.emdad.ir در این طرح ثبت نام کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین گفت: طرح اکرام ایتام و محسنین از برنامه‌های موفق کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در این راستا تامین نیازهای معیشتی، تحصیلی و درمانی کودکان توسط خیران انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.