تبریزبیدار گزارش می دهد؛

دلایل پنهان گرانفروشی نانوایان / چرا تبریزی ها نان را گران‌تر از نرخ روز خوردند؟

گرانی های اخیر نان و عدم نظارت جدی مشکلی است که این روزها مردم تبریز آن را می چشند.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/ افزایش خودسرانه قیمت نان در برخی نانوایی های تبریز در روزهای اخیر داد مردم را در آورده است.

در حالی‌ که تأخیر و تعلل در نظارت و برخورد با خاطیان ادامه دارد، نرخ‌های جدید و البته غیر رسمی نان، با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

محمد عباسوند رئیس اتحادیه نانوایان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص علت گرانی اخیر نان می گوید: برخی نانوایی ها به دلیل افزایش قیمت حمل و خمیر مایه و همچنین افزایش دستمزد کارگر، قیمت نان را افزایش داده بودند.

وی به تشدید نظارت های این اتحادیه اشاره کرده و گفت: سازمان صمت و اتحادیه نانوایان و نیز اداره غله استان، بازرسی و نظارت ها را تشدید کرده اند تا تعیین قیمت ها خودسر نباشد.

این در حالیست که فرماندار شهرستان تبریز در گفتگوی خبری گفته است: تمامی نانوایان پس از اعلام قیمت گذاری مصوب، باید نان را بر اساس قیمت اعلامی اتحادیه بفروشند و حق ندارند یک ریال هم گران‌فروشی کنند.

بهروز مهدوی همچنین اظهار دارد: بر اساس قانون، فرمانداری هیچ مسئولیتی در رابطه با قیمت گذای نان ندارد و این امر یک مقوله کشوری بوده و در استان نیز شورای آرد و نان به ریاست معاون اقتصادی استاندار در این زمینه فعالیت می‌کند که در این شورا قیمت گذاری انواع نان در سطح استان، بر اساس قیمت گذاری که در تهران وجود دارد، انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.