گزارش تبریزبیدار از اولین جلسه شورای ششم شهر تبریز؛

خرید زمان برای انتخاب شهردار / مظفر سلیمانی سرپرست شهرداری شد

اولین جلسه رسمی اعضای شورای ششم شهر تبریز در محل عمارت شهرداری به ریاست حجت الاسلام برگی برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، دستور جلسه اول امروز تعیین تکلیف آیین نامه داخلی بود که با اکثریت آرا مقرر شد تا فرجه ۴ ماهه که نسبت به اصلاح آیین نامه فعلی اقدام می شود، آیین نامه شورای پنجم در جلسات حاکم شود.

دستور جلسه دوم انتخاب شهردار یا سرپرست شهرداری بود که محل بحث و کشمکش بود.

روح الله رشیدی در این باره گفت: برای شهردار قبلا فراخوان دادیم و قبل از پایان زمان فراخوان، به طرز عجیب اسامی ۵ نفر بالا آمدند، بهتر است سرپرست انتخاب کنیم تا در این رابطه بیشتر بحث کنیم البته طول سرپرستی نباید بیشتر باشد و زمان بررسی بیش از دو یا سه هفته طول نکشد.

علیرضا نوای باغبان نیز گفت:باید فرایند انتخاب شهردار رسانه ای و شفاف شود، همه مردم رصد می کنند ببینند چه کسی شهردار می شود؟

وی افزود: کسانی که حائز شرایط نیستند باید بگوییم شرایط نداریم. شهردار را باید زودتر انتخاب کنیم اما این تسریع منجر به عجله نشود.

روح الله دهقان نژاد هم گفت:۲۳ نفر توسط منتخبان در جلسات غیررسمی و ۳۱ نفر در فراخوان برای انتخاب شهردار مطرح شد. شرایط احراز شهردار تبریز اعم از عدم بازنشستگی و سابقه مدیریت اجرایی و… باید از وزارت کشور استعلام شود

حجت الاسلام سید کاظم  زعفرانچیلر بیان داشت:دوران سرپرستی، دوران بلاتکلیفی است و اگر زمان طولانی شود، از زمان شهردار اصلی کم می کند. باید زمان حداقلی برای تعیین شهردار تعیین شود.

حکیمه غفوری نیز اظهار داشت: نباید زمان اعلام گزینه های جدید شهرداری سرگشاده بماند و تا یکشنبه گزینه ها نهایی شود و گزینه های اعلامی از نظر احراز شرایط بررسی شده و افراد غیر واجد شرایط کنار گذاشته شوند.

یاسین بجانی هم طی سخنانی گفت:اعضای شورای شهر، به رای مردم نه خیانت می کنند و نه با آن معامله می کنند. به اعضای محترم عرض می کنم در انتخاب شهردار لابی گری نشود و به کسانی که پول های بادآورده به میدان آورده اند توصیه می کنم وارد معادلات انتخاب شهردار نشوند.

مطرح شدن گزینه های سرپرستی

در ادامه  تراب محمدی و مظفر سلیمانی کاندیدای سرپرست شهرداری تبریز از سوی اعضای شورای شهر اعلام شدند.

مطرح شدن محمدی بدلیل مامور به خدمت بودن در شهرداری محل بحث قانونی اعضا است؛ کارمند رسمی شهرداری یا کارکن رسمی شهرداری؟!

با وجود توافق اولیه در جلسات غیررسمی، برخی اعضا در نظر دارند بطور دلخواه یکی از کارکنان شهرداری را در برگ رای بنویسند و ممکن است این افراد جز دو گزینه مذکور نباشد.

 موافقان اعلام رای برای دو گزینه توافقی آقایان رشیدی، زعفرانچیلر، صادقی و دهقان نژاد بودند.

 متقاضیان اعلام گزینه های جدید غیر از دو گزینه مذکور نیز آقایان دبیری، هادی و بابایی اقدم و خانم غفوری بود.

 

نتیجه انتخابات سرپرستی شهرداری تبریز

تعداد آرا؛
تراب محمدی: ۶
مظفر سلیمانی: ۶
داود طالب نژاد: ۱

 انتخابات بین محمدی و مظفری به دور دوم کشیده شد

در انتخابات دور دوم مظفر سلیمانی با کثریت آرا سرپرست شهرداری تبریز شد.

تعداد آرا؛
تراب محمدی: ۶
مظفر سلیمانی: ۷
رای سفید: صفر

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.