در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

قسم حضرت عباس فرماندار تبریز برای انتخابات!

فرماندار شهرستان تبریز اظهار داشت: مردم می گفتند چون دولت روحانی تمام می شود می خواهند درصد مشارکت پایین بیاید به حضرت عباس قسم میخورم عمدی در کار نبود.

به گزارش تبریز بیدار ، بهروز مهدوی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اخلال های صورت گرفته در انتخابات شورای شهر تبریز گفت: وزرات کشور پیش بینی کرده بود اگر مشکلی برای صندوق های الکترونیکی پیش بیاید ، انتخابات به صورت دستی برگزار شود بنابر این در هر حوزه رای گیری یک صندوق دستی وجود داشت.

وی افزود: از وزارت کشور درخواست کرده بودیم دستگاه ها را ۴ روز پیش ارسال کنند.

فرماندار شهرستان تبریز اضافه کرد: برای راه اندازی دستگاه ها کارت الکترونیکی نیاز بود و ساعت ۱ بامداد دست ما رسیده بود، خودتان را جای مسئول بگذارید بعد از ساعت ۱ بامداد به ۷۰۰ شعبه اخذ رای، کارت های الکترونیکی را رسانده ایم.

وی با بیان اینکه وزرات کشور اعلام کرده بود انتخابات از ساعت ۷ شروع شود، اظهار داشت: ساعت ۳ به تمامی شعبه ها اعلام کردیم در همه شعبه ها باید امکان رای گیری دستی باشد.

مهدوی گفت: ساعت ۷ صبح مصاحبه کردم و از مردم عذرخواهی کردم و گفتم امکان دارد دستگاه ها دیر تر راه اندازی شوند. در آن موقعیت نمی توانستیم همه مسائل را به مردم اعلام کنیم و هجمه وارد می کردند که نمی توانید انتخابات برگزار کنید.

وی گفت: مردم می گفتند چون دولت روحانی تمام می شود می خواهند درصد مشارکت پایین بیاید به حضرت عباس قسم میخورم عمدی در کار نبود.

مهدوی در خصوص جابجایی نفرات ۱۳ و ۱۴ گفت: فردای روز انتخابات متوجه شدیم رای گیری دستی و الکترونیکی در یکی از شعبات دوبار محاسبه شده است و به دلیل همین اشتباه، ۱۴۰ رای به نفر سیزدهم اضافه شده بود.

وی با بیان اینکه بدلیل عوض شدن نفر ۱۳ با نفر ۱۴ هجمه ها و تهمت های زیادی برای ما وارد شد، افزود: حتی یک صندوق هم در شهرستان تبریز ابطال نشده است.

فرماندار شهرستان تبریز در خصوص گرانی نان در تبریز هم گفت: در رابطه با گرانی نان ،اداره های غله ، صمت، تعزیرات و اتحادیه مسئولیت دارند و به فرمانداری ارتباطی ندارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.