در گفتگو با رئیس شورای شهر تبریز مطرح شد؛

چرا جلسه انتخاب شهردار غیرعلنی شد؟ / فراغت بال در دقت یا فرار از شفافیت؟!

رئیس شورای شهر تبریز گفت:نخواستیم با علنی کردن بررسی ها، به حیثیت افراد لطمه بخورد.

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با تبریز بیدار ضمن تبریک روز خبرنگار در خصوص علت غیرعلنی شدن جلسه دیروز شورای شهر با موضوع بررسی شرایط شهردار آینده اظهار داشت: اصل کار ما بر اساس شفافیت بوده و خواهد بود اما شفافیت این نیست که هر بحثی در شورا را علنی کنیم. شفافیت، در نتیجه و خدمت رسانی و امثال این موارد باید باشد.

وی افزود: دلمان می خواست محتوای جلسه را علنی کنیم همانطور که در انتخاب سرپرست آنطور عمل کردیم. اما قرار بود صلاحیت افراد برای شهردار شدن طبق قوانین مورد بررسی قرار گیرد و مشخصا برخی افراد طبق قانون رد صلاحیت می‌شدند.

رئیس شورای شهر تبریز ادامه داد: اکثر گزینه هایی که مورد بررسی قرار گرفتند برای خود مشهوریت و مقبولیتی در جامعه داشتند فلذا برای حفظ آبرو و شان آنها در جامعه، این جلسه غیرعلنی برگزار شد.

حجت الاسلام برگی تاکید کرد: ما نخواستیم با علنی کردن این بررسی ها، به حیثیت این افراد لطمه بخورد.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسه انتخاب شهردار به صورت غیرعلنی برای فراغ بال و آسودگی فکر اعضای شورای شهر و مردم بود، اظهار داشت: می خواهیم بدون هیچ استرس و عجله، شهرداری که لایق شهر تبریز است را انتخاب کنیم و اگر این بحث ها رسانه ای شود، شاید هم به جامعه و هم به ما استرس وارد کرده و دقت نظر در خصوص انتخاب شهردار صورت نگیرد.

رئیس شورای شهر تبریز اطمینان خاطر داد نتایج این جلسات به صورت شفاف به دست مردم خواهد رسید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.