در قالب طرح اطعام و احسان حسینی؛

توزیع ۱۷۰ هزار پرس غذای گرم و ۸۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان

به گفته مدیر کل کمیته امداد استان، همزمان با ماه محرم و صفر طرح اطعام و احسان حسینی با هدف توزیع ۱۷۰ هزار پرس غذای گرم و ۸۱ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی اجرا می شود.

به گزارش  تبریز بیدار ، محمد کلامی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به طرح اطعام حسینی و احسان حسینی اظهار داشت: کمیته امداد امام(ره) در ماه محرم و صفر سعی دارد نذورات مردمی را بسمت محرومیت زدایی سوق دهد.

وی، پخت و توزیع غذای گرم بین نیازمندان را از جمله اهداف طرح اطعام حسینی برشمرد و افزود: با همراهی مردم و خیران ۱۷۰ هزار پرس غذای گرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد استان توزیع می شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی به طرح احسان حسینی نیز اشاره کرده و گفت: در طول ماه محرم و صفر ۸۱ هزار بسته معیشتی هر کدام به ارزش ریالی ۳ میلیون ریال بین خانوارهای مددجو توزیع خواهد شد.

وی بیان داشت: ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری از جمله اهداف برجسته این دو طرح بوده و کمیته امداد می کوشد تا با متنعم ساختن سفره نیازمندان در ماه عزای سیدالشهدا(ع)، بین فرهنگ عاشورا و عواطف خانوارهای محرومین پیوند ایجاد کند.

کلامی خاطر نشان کرد: با برقراری ارتباط بین کمیته امداد استان و هیئات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، احسان و نذورات مردمی در ماه های محرم و صفر صرف معیشت نیازمندان می شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین گفت: مردم نیک اندیش استان می توانند با شماره گیری کد *۸۸۷۷*۰۴۱# از طریق تلفن همراه و واریز آنی کمک های نقدی خود، در این خیر کثیر سهیم شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.