تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۳:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۸۲۴۹۸

عین اللهی؛

تنها وزیر پیشنهادی دولت رئیسی از خطه آذربایجان

وزیر پیشنهادی دولت رئیسی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از خطه آذربایجان است.

به گزارش تبریز بیدار ، دکتر بهرام عین اللهی فوق تخصص چشم پزشکی و وزیر بهداشت دولت رئیسی متولد ۱۳۳۷ در سراب (آذربایجان‌شرقی) بوده و فارغ التحصیل فوق تخصص قرنیه چشم و بیماری «سگمان قدامی» از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشد.
 

از سراب تا دیپلم در تهران


بهرام عین اللهی در سراب آذربایجان شرقی به دنیا آمد اما در تهران بزرگ شد و سال 1355 در 17 سالگی با معدل 19/3 در رشته تجربی در منطقه 10 تهران دیپلم گرفت.

پزشکی در اصفهان

در سال 1355 در رشته پزشکی اصفهان پذیرفته شد و در تمام مدت تحصیلی علیرغم فعالیت های سیاسی همیشه جزو دانشجویان با نمرات بالای کلاس بود تا اینکه سال 1363 از دوره پزشکی عمومی هم فارغ التحصیل شد.

حضور در جبهه


بعد از اتمام دوره عمومی جزو 10 درصد نمرات بالا بود و در امتحان دستیاری پذیرفته شد اما بخاطر نیاز ج.هبه ترجیح دادم در بهداشت و درمان جنگ فعالیت کند.

از تخصص تا فوق تخصص چشم

بعد از پایان دفاع مقدس سال 1367 در دستیاری رشته چشم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شد و در سال 1370 هم دوره فوق تخصصی قرنیه و بیماری سگلمان قدامی را در دانشگاه بهشتی ادامه داده و همزمان بعنوان هیئت علمی دانشگاه مشغول شد.

دکتر عین اللهی در سال 1392 وقتی 55 ساله بود از وزیر بهداشت وقت «سید حسن قاضی زاده هاشمی» حکم مشاور وزیر را گرفت.

او از آن زمان ریاست بخش چشم بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد را نیز برعهده گرفت.

او همچنین مسئول کمیته جذب دانشجویی ج.هاد سازندگی در شورای انقلاب فرهنگی بوده و مدتی معاون درمان بهداری کل س.پ. اه را نیز برعهده داشت.

دکتر عین اللهی علاوه بر مسئولیت ها بعنوان عضو هیئت تحریریه در مجلات محتلفی از جمله «بینا» ، «طب و تزکیه» و «کوثر» در تهیه مقالات پزشکی تجربه حضور دارد.

دیگر سوابق

دکتر عین اللهی از سال 1373 عضو هیات مدیره بانک چشم جمهوری اسلامی ایران ، از سال 1376 عضو شورایعالی مرکز تحقیقات چشم پزشکی کشور 
از سال 1383 عضو هیات ممتحنه بورد تخصصی چشم پزشکی ، از سال 1384 تا 1388 عضو شورایعالی استعداد های درخشان وزارت بهداشت و درمان
از سال 1386 ریاست انجمن آموزش علوم پزشکی ، از سال 1387 عضو مرکز تحقیقات لیزر پزشکی و از سال 1388  تا الان ریاست قطب چشم پزشکی می باشد


او در صورت کسب رای اعتماد از مجلس، در حالی این سمت را برعهده می گیرد که کرونا بشدت وضعیت بحرانی در کشور بوجود آورده است.


انتهای پیام/