بررسی تحلیلی از گزینه‌های بلدیه تبریز؛

این ۱۰ نفر!

از میان ۵۰ گزینه مطرح برای تصدی شهرداری تبریز نام ۱۰ تن به لیست نهایی راه یافته و شانس حضور در عمارت شهرداری را دارند.

به گزارش تبریز بیدار ، انتخاب شهردار تبریز از سوی منتخبان شورای شهر ششم تبدیل به داستان درازی شده و هر روز لیست جدیدی ارایه می شود و امروز لیست ۱۰ نفره جدید بصورت غیررسمی منتشر شده است.

ابتدا فراخوان انتخاب شهردار از سوی منتخبان شورای ششم ارائه گردید و سپس عنوان شد که منتخبان باید گزینه‌های مدنظرشان برای تصدی شهرداری را اعلام کنند که در نهایت با تجمیع گزینه‌های فراخوان و منتخبان، یک لیست ۵۰ نفره آماده شد.

البته قبل از لیست ۵۰ نفره اعلام یک لیست ۵ نفره از گزینه های شهرداری، اختلافات در شورای شهری که هنوز  تشکیل نشده بود را نمایان کرد چنانکه برخی منتخبان به اعلام لیست اولیه پیش از پایان زمان فراخوان اعتراض داشتند و این شائبه را به وجود آورد که برخی اعضا در تصمیمات نقش پشت پرده دارند.
از ابتدا مشخص بود لیست ۵ نفره ابتدایی دارای اعتبار زیادی نیست چنانکه ۲ نفر از افرادی که نام شان در این لیست بود در لیست نهایی امروز حذف شدند. این دو کسی نیستند جز ایرج شهین باهر و علی شیاری و ظاهرا شانسی برای جلوس بر کرسی شهرداری تبریز ندارند.

از میان ۵۰ گزینه مطرح برای تصدی شهرداری تبریز آقایان فریدون بابایی‌اقدم، یعقوب هوشیار، جعفر مدبر، حمید منجم، محمد کلامی، علی جعفری‌آذر، مظفر سلیمانی، یونس فاتح، عباس رنجبر و اژدری به لیست نهایی راه یافته و شانس حضور در عمارت شهرداری را دارند.

در میان گزینه ها از آقایان سلیمانی و بابایی اقدم به عنوان گزینه‌های اصلی طیف نزدیک به شهردار سابق تبریز نام برده می‌شود و در افکار عمومی به بانیان وضع موجود معروفند.

هوشیار از مدیران ارشد شهرداری در دوره های قبل بوده و در انتخابات مجلس یازدهم نیز نتوانست از فیلتر شورای نگهبان رد شود و اکنون توانسته نظر برخی اعضای شورای شهر را به خود جلب کند.

جعفر مدبر عضو ادوار شورای شهر و نامزد شکست خورده انتخابات اخیر شورای شهر تبریز بوده و به نظر می رسد کار سختی برای تکیه بر بلدیه تبریز خواهد داشت.

حمید منجم فعال فرهنگی و سیاسی و عباس رنجبر مدیرعامل اسبق منطقه آزاد ارس هر کدام طرفداران خاصی در بین اعضای شورای شهر دارند.

اژدر اژدری هم اصالت تبریزی دارد اما ساکن مشهد بوده و معاون شهرداری مشهد می باشد.

در میان سایر چهره‌های باقی مانده در لیست اعضای شورای ششم، محمد کلامی، یونس فاتح، علی جعفری آذر در صورتی که به لایه‌های مدیریت دولت در استان نروند شانس بالایی را دارند.
انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.