افزایش دوربین‌های نظارتی و خط‌کشی راهنمایی در تبریز

با افزایش تعداد دوربین‌های نظارتی در نقاط مرکزی و حاشیه ای تبریز همچنین خط کشی های جداکننده ترافیک تبریز ساماندهی بیشتری پیدا می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ،  این روزها ترافیک به یکی از مسائل مهم شهری در تبریز مبدل شده و امداد رسانی در شرایط ترافیکی نیز از اولویت خاصی برخوردار است.

درهمین زمینه مدیرعامل سازمان ترافیک تبریز از تشدید تمهیدات نرم افزاری وسخت افزاری در تبریز خبر داد و گفت: افزایش دوربین های نظارتی و کنترلی در همین راستا صورت گرفته است.

اصغر ادی بیگ ادامه داد: افزایش دوربین ها نقش مهمی در کاهش ترافیک دارد و با آموزش های داده شده به خانواده ها به ویژه کودکان همراهی بیشتری را شاهد هستیم.

وی همچنین با بیان اینکه خط کشی از مهمترین علایم افقی راهنمایی و رانندگی است گفت: این خط کشی ها برای افزایش ایمنی معابر ترسیم شده و همراهی شهروندان را خواستاریم.

وی تاکید کرد: هدف از خط کشی معابر منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و عابرین پیاده، آگاهی دادن به استفاده کنندگان از معابر و راهنمایی آنها بوده و تخطی از آنها اعمال قانون را در پی دارد.

آدی بیگ افزود: تفکیک مسیر ویژه، ایستگاه های تاکسی، محلهای توقف ممنوع و خط نوشته های آگاهی دهنده از جمله سرعت مجاز، محل عبور عابر پیاده و… جهت توجه بیشتر رانندگان برای رعایت قوانین مذکور و در نتیجه کاهش حوادث و افزایش ایمنی است.

وی افزود: با توجه به ضروری و اورژانسی بودن عملیاتهای مرتبط با سازمان آتش نشانی تفکیک مسیرهای ویژه آتش نشانی در کاهش زمان انتظار امداد می تواند بسیار موثر است که در این راستا اجرای علایم افقی مسیر ویژه آتش نشانی با رنگ دوجزیی در مرکز تبریز انجام شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.