ارایه برنامه های گزینه های شهرداری تبریز(5)؛

بابایی اقدم؛ بیزینسی کردن املاک از طریق اعمال شفافیت

فریدون بابایی اقدم، کاندیدای تصدی گری شهرداری تبریز، برنامه خود را به اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در صحن علنی شورا ارائه کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  فایل PDF ارائه شده توسط فریدون بابایی اقدم در زیر قرارگرفته است، جهت مشاهده بر روی لینک زیر کلیک

نمایید.

 /uploads/user/۱۲۵۷/files/motafarrege/babai.pdf

 فریدون بابایی اقدم عضو شورای شهر تبریز به عنوان پنجمین کاندیدای شهرداری تبریز پس از ارائه برنامه های خود  برای شهرداری تبریز به سوالات اعضای شورای شهر پاسخ داد.
  فریدون بابایی اقدم با بیان اینکه یادمان نرود که در این شهر قاسم خان والی، ارفع الملک، دکتر وارسته، سردا نوین ها و درویش زاده ها شهردار شدند افزود: ان شاالله بر اساس عملکردمان باهم حرمت این جایگاه را حفظ کنیم
وی در پاسخ به سوال سید کاظم  زعفرانچی‌لر در خصوص ایجاد پیست دوچرخه سواری در میدان چایی تبریز گفت: کارهایی که قبلا در میدان چایی صورت گرفته از جمله احداث محل ورزشی اشتباه بود، ما از حریم میدان چای برای بحث دوچرخه سواری استفاده می کنیم.
بابایی اقدم در پاسخ به سوال احد صادقی دبیر شورای اسلامی شهر درخصوص برنامه ها برای آلودگی هوای تبریز گفت:️برای این موضوع باید سازمان محیط زیست را پای کار آورد و قبلا تعیین سهم آلایندگی بین شهرداری، دستگاه ها و واحدهای صنعتی محل چالش بود که باید این چالش ها نیز رفع شود. 
وی در پاسخ به سوال روح الله رشیدی مبنی بر اینکه برآورد مالی برای پروژه های بزرگ از کدام محل ها است افزود:️ بازنگری در سیاست های تولید درآمد مدنظر است و نوسانات اقتصادی را در نظر خواهیم گرفت.
این کاندیدای شهرداری تبریز افزود: برخی پروژه ها را می توان به ارزش افزوده تبدیل کرد و با بیزینسی کردن املاک از طریق اعمال شفافیت یکی از منابع درآمد خواهد بود.
بابایی اقدم در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی انتصاب مدیران و دستورالعمل انتصاب گفت: در معاونت برنامه ریزی چهار چوبی تعیین شد و آیین نامه انتصابات بر اساس سوابق است و تک به تک پستهای کلیدی در این آیین نامه متصور شده و به صورت لایحه در صحن شورا می توان اصلاحی نیز اضافه شود.
وی همچنین در پاسخ به سوال روح الله رشیدی عضو شورای اسلامی شهر در خصوص مسائل مالی و تامین بودجه گفت: برنامه چهارساله در دوره قبل تدوین شده است و بودجه امروز نسبت به چهارسال آینده اگر این بودجه بماند چهار برابر می شود.
وی با بیان اینکه بازنگری پروژه ها و سهم مشارکت در نظر گرفته شده است گفت: ۲۵۰ هکتار پروژه طرح گردشگری سد امند برای شهرداری است و همچنین طرح جامع گردشگری وجود دارد که مطمئنم اگر استارت پروژه های مشابه باشد ارقام تامین میشود.

محمد حسن اسوتچی عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه از زمان قدیم کمربند سبز برای تبریز متصور بود و بسیاری پروژه های دیگر که هیچگاه اجرا نشد و چندین دوره نیز خود شما در شورا حضور داشتید و جزو اکثریت بودید اما اقدامی انجام نگرفت گفت: چگونه است که از  عدالت شهری سخن گفته می‌شود و برخی موضوعات همچون خدمات رسانی به روستای اوغلو و برخی استخدام ها در شهرداری وجود داشت لطفا نظرات خود را در این زمینه ها اعلام‌کنید.
فریدون بابایی اقدم در پاسخ به این سخنان با بیان اینکه من به عنوان کاندیدای شهرداری در اینجا هستم نه عضو شورا که اگر اینگونه باشد شخص آقای اسوتچی نیز باید به برخی مسائل توضیح دهند و در این دوره نیز بنده همواره تلاش کرده‌ام اتحاد اعضا حفظ شود.
وی در پاسخ به سوال محمد حسن اسوتچی در خصوص پروژه ۴۵ متری انقلاب گفت: این طرح یک طرح مصوب است و در سال ۹۱ تصویب شده است که اگر ایرادی وجود دارد به عهده معاونت شهرسازی شهرداری و راه و شهرسازی است که متولیان پروژه بودند.
وی افزود: بارها از طرف کمیسیون  شهرسازی از شهرداری خواستیم کد های ارتفاعی پروژه را اعلام کنند اما این کار انجام‌نشده و شهروندان به ناچار با اطلاعات موجود اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.
بابایی اقدم در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه احیای میدان حکومتی تبریز که از برنامه های اعلامی خود است گفت: چگونه است که در اصفهان میدان امام علی با هزینه های هزار میلیاردی اجرا می‌شود اما در تبریز نمی‌توان باید این مسائل حل شود.
وی در خصوص تملک و بازسازی بافت حاشیه نشین شهر تبریز گفت: در برخی محلات امکان درجا سازی وجود ندارد و باید به محل دیگری انتقال داده شوند که شهرک جوانان یکی از گزینه ها است اما اگر نشد جاهای دیگر باید مدنظر باشد‌.
این کاندیدای شهرداری تبریز در پاسخ به سوال در خصوص ارائه خدمات به روستای اوغلو گفت: این روستا و ۸ روستای دیگر گفت: در شورای چهارم طرح جامع شهر تبریز در شورا بررسی شد ودر سال ۹۵ در شورای عالی شهرسازی ۹ روستا به تبریز الحاق شد و به استانداری ابلاغ شد و یکی از دلایل ابلاغ اوغلو نیز مهاجر پذیر بودن سر ریز جمعیتی تبریز است.
بابایی اقدم افزود: چون این روستا ها به تبریز الحاق شدند مقرر شد شورا های وقت این روستا ها دعوت شود و نیازهای خود را از سال ۹۵ تا۱۴۰۰ بیان کنند و سالانه نیز توسط شورا به این روستا‌ها اعتبار اختصاص داده می‌شود و در دوره چهارم در این روستا ها انتخابات شورای شهر تبریز برگزار شده است اگر ریالی بیشتر از بودجه مصوب هزینه شده باید جواب گو باشند.
فریدون بابایی اقدم در پاسخ به سوال محمد حسن اسوتچی در خصوص استخدام های بدون ضابطه در شهرداری نیز با بیان اینکه ورود نیرو نه تنها در شهرداری تبریز بلکه در سایر شهرها نیز به دلیل نبود آزمون استخدامی استخدام با سفارش انجام شده است گفت: فرزند آقای اسوتچی در شهرداری با سفارش استخدام شده است و یا آیا همکار خودمان آقای صادقی با آزمون و شهرداری شده یا با سفارش شخصی در شهرداری استخدام شده؟ بنده منکر استخدام‌افراد در شهرداری نیستم اما این ها به دلیل نبود آزمون استخدامی است و اگر فرزند آقای اسوتچی الان در شهرداری است استعفا دهد.
محمد حسن اسوتچی نیز در پاسخ به این سخنان گفت: پسر بنده توسط آقای باغبان در شهرداری استخدام شده و من دخالتی در این موضوع نداشته‌ام و اگر سایر افرادی که با سفارش وارد شهرداری شده‌اند استعفا دهند فرزند من هم استعقا می‌دهد.
 
رسول برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با دعوت حاضرین به آرامش خواستار رعایت عدالت زمانی شد و از فریدون بابایی اقدم نیز خواست در زمینه موضوعات فرهنگی برنامه های بیشتری را با هماهنگی صاحب نظران به برنامه های خود اضافه کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.