متفکرآزاد در گفتگو با تبریزبیدار:

اگر ما استاندار تعیین کنیم، چطور بر او نظارت کنیم؟!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت:اگر توسط ما گزینه استاندار معرفی شود در آینده چگونه خواهیم توانست بر او نظارت کنیم؟

روح الله متفکرآزاد در گفتگو با تبریز بیدار  در خصوص برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان برای گزینه های پیشنهادی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: من نمی خواهم از طرف مجمع سخن بگویم؛ چون مجمع سخنگو دارد. ضمن تشکر از حساسیت نمایندگان محترم نسبت به مسائل استان و علاقه ایشان به حضور استانداری توانمند، من با فرآیند معرفی استاندار به وزارت کشور توسط نمایندگان مخالفم.

وی ادامه داد: در جلسه ای که در این خصوص برگزار شده بود من این را اعلام کردم و گفتم اگر می خواهید در این کار موثر باشید، بگذارید وزیر کشور گزینه استاندار را معرفی کند و از شما نظر و مشورت بخواهد.

اگر ما استاندار تعیین کنیم، چطور بر او نظارت کنیم؟! / عزل و نصب استاندار وظیفه مجلس نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر توسط ما گزینه استاندار معرفی شود در آینده چگونه خواهیم توانست بر او نظارت کنیم؟ می‌گویند خود شما آن فرد را بر مسند استانداری منصوب کرده اید. عزل و نصب که وظیفه نماینده مجلس نیست. من موافق عزل و نصب نیستم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با طرح برخی مسائل مطرح شده در جلسه تعیین استاندار اظهار داشت: در طی این بررسی ها، من در وهله اولیه مانند سایرین عزیزان گزینه های مطلوبی به ذهنم می رسد که حتی نام آنها را ذکر کرده ام ولیکن وقتی گفتند که به آن گزینه ها امتیاز دهی کرده و به وزارت کشور معرفی کنیم، موافق نبودم و فرایند را دارای ایراد می‌دیدم از امتیازدهی و مشارکت در اعلام نفر به وزارت کشور اجتناب کردم.

وی در پاسخ به سوال دیگر تبریزبیدار مبنی بر اینکه اخیرا نام ۵ نفر برای استانداری مطرح شده و ادعا می شود مجمع نمایندگان آن مطرح کرده اند آیا این موضوع صحت دارد گفت: بیان این مساله وظیفه سخنگو است.

استاندار باید متناسب با مولفه های دولت مردمی باشد

متفکر آزاد همچنین در بیان مولفه های یک استاندار گفت: استاندار باید متناسب با دولتی که مردم به آن رأی داده اند باشد. این استاندار باید فردی جهادی و پر تحرک و مدیر باشد.

استاندار خوش فکر، سرحال و بومی می خواهیم

وی افزود: استاندار باید قابلیت استفاده و شکوفا کردن ظرفیت های استان را داشته و سرحال و بومی باشد. منظورم از فرد بومی، یعنی فردی که استان و ظرفیت های آن را بشناسد.

وی با تاکید بر اینکه استاندار باید توانایی تعامل با کشور های پیرامون را داشته باشد گفت: استاندار باید بتواند مراودات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی با همسایگانمان را مدیریت کند. همچنین این فرد باید خوش فکر و ایده مند و حزب اللهی و متدین باشد. 

متفکر آزاد با تاکید براینکه استان آذربایجان شرقی از موثرترین استان های کشور می‌باشد اظهار داشت: استان آذربایجان جای کوچکی نیست و استاندارش باید توانایی و ظرفیت حکمرانی داشته باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.