رشیدی در گفتگو با تبریزبیدار؛

خیانت به شهر با قفل کردن ذهن به رای باندی و سیاسی

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر لزوم انتخاب شهردار بدور از جناح بازی گفت: به جای رأی باندی و سیاسی، باید برنامه های کاندیداها را ارزیابی کرد.

روح الله رشیدی در گفتگو با تبریز بیدار ضمن رد هرگونه شائبه پیرامون انتخاب شهردار تبریز در پشت پرده اظهار داشت: مجموعه ترکیب بندی شورای شهر اینطور نیست که اجماعی بر انتخاب شهردار در پشت پرده کنند و طبیعی است که اعضا تلاش کنند تا شهردار مطلوب خود را به اجماع و رأی دیگر اعضا برسانند.

وی در خصوص استعلام گزینه های شهرداری و احراز صلاحیت آنها گفت: پیش یک استعلام تلفنی صورت گرفته بود اما رسمی نبود الزام آور هم نیست لذا خواسته شده پاسخ رسمی داده شود.

ضرورت اجماع قاطع روی برنامه ها به جای رای ناپلئونی به شهردار آینده

این عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر لزوم انتخاب شهردار بدور از جناح بازی گفت: به جای رأی باندی و سیاسی، باید برنامه های کاندیداها را ارزیابی کرده و این ارزیابی ها را در تصمیم و انتخاب خود  تاثیر دهیم.

وی ادامه داد: نباید عضوی از شورا به جای توجه به برنامه های ارائه شده، ذهن خود را قفل کند که به فلان کاندید رای خواهم داد و این را ظلم و خیانت به شهر می دانم.

رشیدی در پاسخ به این سوال که آیا شهردار منتخب با اجماع قاطع انتخاب می شود یا نه، گفت: تقریبا مشخص شده که برخی اعضا تفاوت سلایق و تفاوت نگاه با یکدیگر دارند اما اینکه لزوما انتخاب شهردار با رای ضعیف، قابل پیش بینی نیست و اگر اصراری بر حفظ این وضعیت باشد احتمال دارد که شهردار با یک رأی ناپلئونی انتخاب شود.

وی افزود: اگر به موضوع سیاسی نگاه نکنیم و صادقانه، نفع شهر را ببینیم، شهردار آینده با رای بالا انتخاب می شود.

نباید شهر را بیش از این معطل کرد

این عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر لزوم تسریع پروسه انتخاب شهردار گفت: این به معنای ناپختگی کردن نیست، کاندیداها را کم ‌و بیش می شناسیم و برنامه های آنها را در جلسات دیدیم. متاسفانه ایده ای مطرح شد که ابتدا استعلام از مراجع ذی ربط انجام شود و بعدا این افراد را برای ارائه برنامه دعوت کنیم در حالیکه این کار دوباره کاری می شد و می‌دانستم جواب استعلام ها به این زودی معلوم نمی‌شود لذا کاندیداها را می‌دیدیم و نظر می‌دادیم.

وی تاکید کرد: شهردار باید هفته بعد معلوم شود و شهر و سازمان شهرداری از این بیشتر معطل و معلق نماند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.