سبد کتاب تبریزبیدار؛

«دروغ هایی که به خود می گوییم» / روبرو شدن با چیزی که از آن می ترسیم

روبرو شدن با واقعیات زندگی امری مهم و تاثیر گذار در فکر و روح و روان انسان است. اگر انسان با این مسأله به درستی برخورد کند نتایج با ارزشی به دست خواهد آورد.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار توانایی روبرو شدن با واقعیات زندگی یکی از اصول بهداشت روانی به شمار می آید. با اینکه شاید استفاده از مکانیسم های دفاعی تا حدی قابل قبول بوده و اظطراب را در فرد کاهش دهد اما عادت کردن به گریز از واقعیات زندگی موجب بروز انواع ناراحتی های اجتماعی و فردی در انسان می شود. در عوض، پذیرش واقعیات می تواند به رشد انسان کمک کند.

انسان می تواند از روبرو شدن با واقعیات زندگی اجتناب کند اما نمی‌تواند از نتایج اجتنابش از واقعیات زندگی دوری کند.

برخی انسان ها برای دورشدن و رهایی از درد به خودشان دروغ می گویند. اما نمی دانند که این دروغ گویی و عدم پذیرش واقعیات، شاید در وهله اول به او آرامش فکری ببخشد اما زندگی او را بیمار خواهد کرد. برعکس، انسان می تواند با روبرو شدن با حقایق، زندگی درونی و برونی خود را از دردها رهایی بخشیده و برای برون رفت از دردهایش چاره ای بیندیشد.

کتاب دروغ هایی که به خود می گوییم به ما کمک می کند تا هم دروغ هایی که باعث رنج انسان می شود را بیابیم و هم روش روبرو شدن و رهایی یافتن از آن را یاد بگیریم.

این کتاب اثر جان فردریکسون می باشد. او یک روان درمانگر با ۲۵ سال سابقه درمان است. وی در کنار این کتاب، دو کتاب و بیش از سی مقاله را در زمینه روان درمانی به چاپ رسانده است.

خلاقیت این نویسنده در این کتاب اینست که او در این کتاب نشان می دهد که چگونه آنچه از روبرو شدن با آن اجتناب می کردیم باعث شفا می شود.

Image title

بیمارانی که داستانشان در این کتاب آمده مشکلاتی دارند که گریبانگر خیل کثیری از جوامع انسانی است. همه این بیماران در روند درمانگری و تعامل به درمانگری خود، به حقایقی دست پیدا می کنند که موجب آزادی آنها می شود. مثال هایی که در این کتاب آمده نشان می دهد که چگونه انسان ها با کمک درمانگرشان غیرقابل تحمل را به قابل تحمل تبدیل می کنند تا با چیزی که از آن می ترسیدند روبرو شوند.

Image title

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

۱ افرادی که در روابط کاری، زناشویی، خانوادگی و دوستانه خود دچار تنش و مشکل هستند.

۲ افرادی که معتقدند روان درمانی نمی تواند هیچ کمکی به انسان ها بکند.

۳ افرادی که در رنج به سر می برند، اما نمی توانند علت رنج خود را پیدا کنند.

کتاب دروغ هایی که به خود می‌گوییم با ترجمه های گوناگون از سوی چند انتشارات به چاپ رسیده و در فروشگاه های کتاب در سراسر کشور به فروش می رسد.

انتهای پیام/ گزارش از امیررضا فرامرز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.