امام جمعه تبریز تاکید کرد:

مبارزه با فساد و حاشیه نشینی مقدمه یک تحول بزرگ شهری

امام جمعه تبریز گفت: شناسایی نیازهای و دغدغه های جاری شهروندان مقدمات یک تحول بزرگ شهری است و اعضاء شورا و شهردار منتخب با توجه ویژه به موضوع حاشیه نشینی و مبارزه با فساد در این راستا حرکت پرشتاب داشته باشند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر تبریز و شهردار منتخب با تاکید بر اینکه همه باید از فردی که با اکثریت آراء سکان هدایت شهر را بر عهده گرفته است حمایت کنیم، گفت: همدلی، انسجام و صمیمیت بین اعضای شورا و شهردار منتخب اولویت اول مدیریت شهری است و شهردار منتخب هم باید از تجارب و برنامه های افرادی که به عنوان کاندیدای تصدی شهرداری بودند برای پیشبرد اهداف شهر استفاده کند.

امامت جمعه تبریز حمایت همه اعضاء از شهردار منتخب را یکی از شیوه های مدیریتی دانست و افزود: قبل از انتخاب شهردار هیچ نظری درباره افراد کاندید نداشتم اما حالا از جناب آقای مهندس رنجبر که با اکثریت آراء بعنوان شهردار تبریز انتخاب شده اند، حمایت میکنم کما اینکه در مورد دیگر مسئولان استان و اعضای شورای شهر هم همین موضوع از سوی بنده صادق است.

وی تبادل نظر و بحث کارشناسی بین اعضای شورا و شهردار که اختلاف و جدلی در آن نباشد را موضوعی معمول دانست و ادامه داد: همه اقدامات باید در راستای تکریم مراجعین به شهرداری باشد؛ شاید خواسته مراجعه کنندگان خارج از چارچوب های قانونی باشد، اما با زبان نرم و خوش میتوان آنها را راهنمایی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مبارزه بی ملاحظه با فساد را از اولویت های دیگر مدیریت شهری دانست و ادامه داد: شهردار منتخب و شورای شهر به ملاقات های چهره به چهره با مردم اهتمام جدی داشته باشد و برای رفع دغدغه های مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر همکاری شهرداری و میراث فرهنگی برای احیای بافت تاریخی و معماری ایرانی- اسلامی شهر ادامه داد: احیای معماری اسلامی و ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی، آرامش آفرینی در بین آحاد مردم، تسهیل و تسریع در امورات جاری مردم، استفاده از روش های علمی در اداره شهر و حمایت از افراد پاکدست و کنارگذاشتن افراد ناسالم در مجموعه شهرداری همچنین دوری از بروز اختلافات بین شورا و شهردار به متن جامعه از جمله مسائلی است که باید بخشی از اولویت های مدیریت شهری باشد.

حجت الاسلام آل هاشم خواستار جلوگیری از قانون فروشی در شهرداری شد و افزود: اعضای شورا و شهردار باید مبنای رفتارهای خود را اصل انقلاب و رهنمودهای رهبر انقلاب قرار دهند و با پرهیز از تمایلات حزبی و جناحی در خدمت مردم باشند.

وی توجه به حاشیه نشینی را دغدغه آحاد مردم تبریز عنوان کرده و ابراز نگرانی از آسیب ها و تلفات زلزله های ویرانگر در این مناطق گفت: تصمیمات شورا بر مدار نظام فنی و اسناد بالادستی باشد چرا که مردم سهم خواهی سیاسی و جناحی را برنمی تابند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.