امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

رعایت عدالت در توزیع خدمات شهری؛ مطالبه جدی از شهردار

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم اظهار داشت: شهردار جدید تبریز و سایرشهرهای استان با در اولویت قرار دادن مبارزه با فساد مالی و اداری و حل مشکلات حاشیه نشینی به هیچوجه زیر بار قانون فروشی و سهم خواهی های سیاسی و جناحی نروند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در برنامه تلویزیونی پیام جمعه این هفته به دونیاز مبرم جمهوری اسلامی در آغاز دولت سیزدهم اشاره کرده و گفت: استقرار کارگزاران و مدیران انقلابى در رأس مدیریت‌هاى کشور براى برقرارى قسط و عدل و خدمت‌رسانى به‌مردم، به‌ویژه مستضعفین و پابرهنگان وهمچنین تحقق دولت اسلامى دو نیاز مبرم جمهوری اسلامی در آغاز کار دولت سیزدهم هستند.

وی افزود: رفتار اعتقادى و اخلاقى ، خدمت به‌خلق ، عدالت ، سلامت اقتصادى و مبارزه با فساد ، قانون گرایى، حکمت و خرد گرایى در کارها و تکیه به‌ظرفیت درون‌زاى کشور از شاخص های اصلی دولت اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اجلاس بغداد و سخنان وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: محتواى سخنان امیر عبداللهیان در محکومیت آمریکا و اعلام مواضع عزتمندانه و حکیمانه ایران در اجلاسبغداد در افکار عمومى منطقه و جهان بازتاب زیادی داشت.

وی ادامه داد: نشست وزیر امور خارجه ایران در سفر به سوریه با رهبران گروه‌هاى جهادى فسطینى، آن همبعد از لفاظى‌هاى مضحک نفتالى بنت بر علیه ایران پیام‌هاى روشنى داشت.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به طرح صلح بلندمدت آمریکا با فلسطین گفت: طرح جدید دولت آمریکا براى منطقه تحت عنوان «صلح بلندمدت با فلسطینى‌ها» همان طرح معامله قرن ترامپ با لحاظ برخى تغییرات است.

وی افزود: مراکز مطالعاتى آمریکا تأکید دارند که آمریکا باید معادله قدرت در خاورمیانه را با محوریت رژیم صهیونیستى، تغییر دهد. لذا توصیه شده که خلاء حضور آمریکا در خاورمیانه با ایجاد «قدرت‌هاى هم‌توان» بامحوریت اسرائیل جبران شود.

وی با تاکید بر رعایت ادب در تمام مسائل اجتماعی اظهار داشت: ادب اصحاب سید الشهداء (ع) در محضر امام، از زمینه های اصلی سعادت و توفیق شهادت آنها بود.

وی ادامه داد: انسانی که فاقد ادب در خانواده و جامعه می باشد، تبدیل به عذاب روحی و روانی خانواده وجامعه خواهد شد و این چنین انسانی در باتلاق ناآرامی ها گرفتار خواهد شد. انسان برای عبور از پرتگاه نفسانیات، به هیچ چیزی به اندازه ادب محتاج نمی باشد.

امام جمعه تبریز بر لزوم توجه به اثرات سنگین تامین نیازهای ضروری فرزندانتوسط خانواده تاکید کرده و تاکید کرد: از مسئولین اقتصادی کشور و استان هم استدعا داریم نسبت به اثرات سنگین مشکلات اقتصادی در ناتوانی خانواده ها در تامین نیازهای ضروری فرزندان خود ؛ توجه لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: از دست دادن فرصت تربیت و تادیب فرزند در دوران کودکی، مسأله تربیت کودک را در سنین بالاتر سخت تر و هزینه های مادی و‌روانی مدیریت کودک را بیشتر خواهد کرد.

حجت الاسلام آل هاشم در پایان این برنامه خطاب به شهردار جدید تبریز و سایر شهر ها در استان گفت: شهردار جدید تبریز و سایرشهرهای استان با در اولویت قرار دادن مبارزه با فساد مالی و اداری و حل مشکلات حاشیه نشینی به هیچ وجه زیر بار قانون فروشی و سهم خواهی های سیاسی و جناحی نروند.

وی گفت: کار در جایگاه شهرداری باید قربه الی الله با هدف خدمت به مردم باشد با همفکری و همدلی با اساتید دانشگاهی ، نخبگان و جوانان مبتکر و خلاق باشد.

وی تصریح کرد: توجه به بهداشت عمومی و زیباسازی بصری با احیای معماری ایرانی اسلامی، و رعایت عدالت در توزیع خدمات شهری از مطالبات جدی مردم از شهردار هستند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.