کاربردهای کمتر شنیده شده چای مانده و کهنه‌دم

یکی از دغدغه‌های خانم‌ها این است که آیا از چای دم‌کرده و مانده می توان دوباره استفاده کرد یا دیگر فایده‌ای ندارد و باید آن را دور ریخت.

به گزارش تبریز بیدار ، نوشیدن چای در این روزها که بیشتر اوقات در خانه هستیم، خستگی را از تن انسان بیرون می‌کند اما بعدش می‌توان چای دم‌کرده را بیرون نریخت. در این مطلب شما را با کاربردهای کمتر شنیده شده چای مانده آشنا می‌کنیم.

آب‌دادن به گیاهان خانگی

می‌توانید برخی گیاهان را با چای مانده و سرد شده آبیاری کنید. چای حاوی آنتی اکسیدان و مواد غذایی است و برای آبیاری گیاهانی مانند گل سوسن بسیار مناسب است.

تمیز کردن سطوح چوبی

برای تمیز کردن سطوح چوبی از چای سیاه دم‌شده استفاده کنید. برای سطوح کوچک از پارچه آغشته به چای دم کرده استفاده کنید و قبل از استفاده آن را فشار دهید. برای تمیز کردن کف چوبی، حداقل دو برابر چای استفاده کنید.

چای حاوی آنتی اکسیدان و مواد غذایی است و برای آبیاری گیاهانی مانند گل سوسن بسیار مناسب است.

ماسک صورت

شما می‌توانید از چای باقی‌مانده‌تان به عنوان ماسک صورت استفاده کنید. برای این کار پس از شست وشوی صورت، برای طراوت پوست، چای سرد شده را روی پوست بزنید.

تمیز کردن پنجره‌ها

چای سیاه به درخشش پنجره‌ها کمک می‌کند. اجازه دهید چای در دمای اتاق خنک شود سپس پارچه تمیزی را در آن خیس کنید و آب آن را بگیرید و پنجره‌ها را تمیز کنید.

کیسه خوشبو کننده حمام

برای خوشبو کردن حمام، کیسه‌های چای را با برگ‌های چای سبز پر کنید. یک کیسه چای خشک کافی نخواهد بود و حداقل به ۱۵ گرم چای نیاز خواهید داشت.

تازه‌سازی فرش‌ها‌

می‌توانید از برگ‌های یک کیسه چای برای خوشبو کردن فرش‌های خود استفاده کنید! فقط اجازه دهید یک چای کیسه‌ای خشک شود، سپس برگ‌هایش را بردارید و در یک مشت بزرگ جوش شیرین هم بزنید، سپس مخلوط را روی لکه‌های مبهم یا بد بوی فرش خود بپاشید. اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه بماند و سپس محل را کاملاً با جاروبرقی تمیز کنید. چای و جوش شیرین با یکدیگر آلودگی را به دام می‌اندازند و بو‌ها را جذب کنند.

هیدراته کردن پوست خشک

برای طراوت بخشیدن به پوست خشک، از کیسه‌های چای استفاده کنید. اجازه دهید چای دم کرده خنک شود، سپس آن را داخل قوطی اسپری بریزید و آن را روی پوست خود اسپری کنید یا با تکه پنبه‌ای به صورت بزنید. هر نوع چای مفید خواهد بود، اما آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز برای آب رسانی به پوست خشک موثر است.

برای تمیز کردن سطوح چوبی از چای سیاه دم‌شده استفاده کنید.

از بین بردن چربی

اگر یک ظرف غذای به شدت چرب دارید یک کیسه چای را درون ظرف قرار دهید و آن را با آب گرم پر کنید و اجازه دهید یک شب خیس بخورد تا تانین موجود در چای به شل شدن چربی‌ها در طول شب کمک کند.

درمان جوش و گزش حشرات

کیسه‌های چای می‌توانند تسکین دهنده جوش‌های کوچک و گزش حشرات باشند. یک چای کیسه‌ای استفاده و خنک شده را به ناحیه آسیب دیده بمالید تا به کاهش التهاب و از بین بردن خارش کمک کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.