رشیدی مطرح کرد؛

با رنجبر نه تعارف دارم نه توفع / دخالت در انتصابات یعنی اوج دنائت

نشست خبری روح الله رشیدی، عضو شورای شهر تبریز عصر امروز در محل عمارت شهرداری برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، روح الله رشیدی عضو شورای ششم شهر تبریز در جمع خبرنگاران در خصوص فرآیند انتخاب شهردار اظهار داشت:دددبنده سینه چاک برگزاری علنی جلسه ارائه برنامه های گزینه های شهرداری بودم. 

با رنجبر تعارف نخواهم داشت

وی افزود: هیچوقت پنهان نکردم که رای من به چه کسی بود و بهتر بود از تک تک اعضا در مورد علت حمایت خود از گزینه های مدنظر پرسیده می‌شد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری اظهار داشت: به آقایی رنجبر هم گفته ام در صورت لزوم، بلندترین صدای نقد را خواهم داشت، نه توقع دارم و نه تعارف؛ بلکه ما می خواهیم اولویت های شورا و وظایف قانونی خود را انجام دهد.

وی تصریح کرد: در بحث انتخاب شهردار روش کار من صدق بود و علیه هیچ کاندیدای شهرداری صحبت نکردم.

رشیدی با بیان اینکه شورای شهر مجاز به هتک حرمت افراد نیست گفت: من نظر شورا را مقدم بر استعلام وزارت کشور می دانستم. برخی ها خارج از روال شورا، در تهران آشنا داشتند و در خصوص احراز یا عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها رایزنی می‌کردند.

وی در خصوص انتخاب عباس رنجبر به عنوان شهردار از بین گزینه های شهرداری تبریز گفت: انتخاب آقای رنجبر برای من حکم کر و زندگی نداشت و هر کسی غیر از ایشان شهردار می شد او را کمک می کردم.

وی ادامه داد: به آقای سلیمانی بعنوان سرپرست رای نداده بودم اما بیشترین تعامل را به نفع کارهای شهرداری با او داشتم.

نیروی انسانی

عضو شورای ششم شهر تبریز در خصوص ساماندهی نیروهای شهرداری اظهار داشت: ساماندهی نیروهای شهرداری برای من اولویت اساسی بود، چرا که شهرداری قرار است با این نیروها خدمات ارائه کند.

وی افزود: ساماندهی نیرو را مثل استخوان لای زخم کرده ایم و صرفا پرداخت حقوق را کار بزرگ تلقی کرده اند. درست است که برخی نیروها از طریق رانت و آشنا وارد سیستم شده اند و فعلا کنکاش این موضوع دردی دوا نمی کند، اما الان باید مراقب بود چه کسانی می خواهند نفر وارد شهرداری کنند.

رشیدی گفت: وضعیت نیروی انسانی باید شفاف سازی شود. طرح انسداد موقت نیرو به شهرداری را تقدیم هیات رئیسه می کنیم تا وضعیت فعلی نیروها سامان یابد.

وی ادامه داد: ورود نیرو در سال های بعد از طریق آزمون خواهد بود. از شهردار منتخب نیز در مورد ساماندهی نیروها لایحه در خواست خواهیم کرد.

تعامل

وی بر لزوم تعامل توسط اعضای شورای شورای شهر تاکید کرده و گفت: مرا متهم به عدم نتیجه گرایی و عدم تاکتیک گرایی می کنند. برای تعامل، ده ها نوع ایده و روش وجود دارد. می خواستیم دوستان را امتحان کنیم که آیا مبتنی بر صدق می توانند تعامل کنند؟

تغییر مدیران

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهری تصریح کرد: آقای رنجبر نسبت به تغییر مدیران شهرداری حق دارد اما اهل قلع و قمع نیست و به بدنه شهرداری اعتماد دارد. اینکه لیستی از انتصابات را به آقای رنجبر بدهم و (در انتصابات دخالت کنم) را عین رذیلت و دنائت می دانم.

عدالتخواهی

وی بر لزوم عدالتخواهی تاکید کرده و اظهار داشت: عدالتخواهی تشکل یا حزب خاصی نیست و هر موحدی باید عدالتخواه باشد.

رشیدی ادامه داد: اینکه به بهانه ارزشی بودن اکثریت اعضا، همه یک جور فکر کنند اصلا شورا معنی ندارد. همچنین اینکه دو عضو ارزشی دو دیدگاه متفاوت داشته باشند نشانه حریت افراد و عدم باج دهی است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.