مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز؛

تعیین تکلیف طبقه دوم قبور متوفیان کرونایی

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز از امکان خرید و تدفین در طبقه دوم قبور متوفیان کرونایی برای بستگان درجه یک خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، فرخ جلالی اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد پیشگیری از کرونا، طبقه دوم آن دسته از قبور متوفیان کرونایی که یکسال از تاریخ دفن آنان گذشته باشد، قابل واگذاری و دفن خواهد بود.

وی با اشاره به شبهات بهداشتی قبور متوفیان کرونایی گفت: گرچه به هنگام دفن، مواد ضدعفونی برای میکروب زدایی استفاده می شود ولی با گذشت یکسال، هیچ عفونتی در خاک باقی نمانده و امکان دفن متوفیان عادی در طبقه دوم قبور مذکور فراهم می شود.

فرخ جلالی با بیان اینکه به هنگام دفن اموات کرونایی، هزینه دو قبر از بستگان آنان گرفته شده است افزود: بستگان متوفیان یاد شده برای تدفین اموات خود، فقط مابه التفاوت قیمت قبور را پرداخت خواهند نمود.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در عین حال با اشاره به اینکه این مقررات شامل بلوک ۶۵ نمی شود تصریح کرد: در بلوک مذکور فقط هزینه یک قبر اخذ شده و برای خرید طبقه اول، قیمت طبقه اول محاسبه خواهد شد.

فرخ جلالی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: با توجه به اینکه متوفیان کرونایی در عمق دو متری تدفین می شوند، طبقه دوم قبور فقط برای دفن متوفیان عادی امکانپذیر است.

این مقام مسئول در سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با بیان اینکه تعداد متوفیان کرونایی همچنان در حال افزایش است از شهروندان خواست ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی حتی برای تدفین متوفیان عادی نیز فقط ۱۵ نفر از بستگان درجه یک در مراسم تشییع حضور یابند.

فرخ جلالی با اشاره به اینکه بر اساس بررسی های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت، از هر ۱۲۰ نفر حاضر در ازدحامات وادی رحمت، ۳۰ نفر مبتلا به کرونا بوده اند، گفت: افراد مسن، کودکان و افراد با بیماری های زمینه ای از حضور در آرامستان های تبریز خودداری کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.