مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

بودجه ملی مقبره الشعرا تقویت شود / روز بزرگداشت استاد شهریار محدود به تبریز نیست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در تقویم شمسی یک روز به نام روز ملی شعر و ادب می باشد که این نامگذاری به دلیل پیوند عمیق شعر و ادب با زندگی ایرانیان برای ما افتخار بزرگی محسوب می شود.

به گزارش تبریز بیدار ،سیدقاسم ناظمی، در نشست خبری و رونمایی از پوستر همایش ملی روز شعر و ادب فارسی اظهار داشت: امسال علیرغم محدودیت‌های کرونایی سعی خواهیم کرد تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به شیوه های مختلف برنامه‌های روز بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار را با شکوه تر برگزار کنیم .

وی با اعلام اینکه امسال با توجه به اینکه تبریز به عنوان شهر خلاق ادبیات در سطح کشور شناخته شده و در ماههای آینده نیز از سوی یونسکو به عنوان شهر خلاق در سطح جهان معرفی خواهد شد، اذعان کرد: سعی خواهیم کرد برنامه‌ ویژه‌ای در ۲۶ شهریورماه در محل مقبره الشعرای تبریز برگزار شود و میزبان اهل فضل و فرهنگ باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: استاد شهریار تنها متعلق به تبریز نیست و از شهرتی فرا منطقه‌ای و جهانی برخوردار است.

وی در ادامه گفت: برای اینکه آیین‌های بزرگداشت روز ملی شعر و ادب فارسی تنها محدود به تبریز نباشد، تقسیم کاری در سطح استان انجام گرفته و مقرر شده تا برنامه‌های متنوعی همچون شب شعر، کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی و … به صورت همزمان در شهرستانهای استان نیز برگزار شود.

ناظمی گفت: در ۲۷ شهریورماه، مراسم عطر افشانی مزار استاد شهریار در مقبره الشعرای تبریز با حضور چهره های برجسته کشوری و استانی برگزار می شود.

وی افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تمامی ادارات ابلاغ کرده است تا روز بزرگداشت استاد سید محمد حسین شهریار در تمامی شهرهای کشور برگزار کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این روز، برنامه هایی در فضای مجازی با کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان و روسیه برگزار نماییم.

وی بیان کرد: آیین تجلیل از فعالان فرهنگی و ادبی همزمان با برگزاری آیین بزرگداشت روز ملی شعر و ادب فارسی انجام می شود.

ناظمی در پایان اظهار داشت: از مسئولان کشوری می خواهیم به مقبره الشعرا نگاه ملی داشته باشند و بودجه ملی مقبره الشعرا را تقویت کنند چون شایسته نیست که بعد از ۴۰ سال وضعیت مقبره الشعرا اینگونه باشد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.