رئیس سازمان اوقاف در تبریز؛

لزوم بهره وری منابع برای مناطق وقفی و محرومین

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سفر دو روزه وارد تبریز شده و در نخستین برنامه خود با استاندار آذربایجان‌شرقی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بیشترین اقدامات سازمان اوقاف و امورخیریه کشور به سمت بهره وری منابع برای مناطق وقفی و محرومین است.

وی افزود: در گذشته بیشتر جنبه‌ی تجاری و مسکونی موقوفات در نظر قرار می‌گرفت اما اکنون با نگاه دانش‌بنیانی در بحث زراعی، باغات، معادن، تولید و کارخانجات کارها را پیش می‌بریم.

وی آذربایجان‌شرقی را یکی از استان‌های توانمند در سطح کشور بر شمرد و گفت: در طول سنوات گذشته درآمدهای خوبی کسب کرده ایم اما باید این درآمدها را به سمت هدفمند کردن ببریم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: در دیدار با رییس جمهوری ما به آقای رئیسی نیز گفتیم که سازمان اوقاف می‌تواند در بحث تولید مسکن، اشتغال و همچنین امنیت، پیشران باشد.

حجت الاسلام خاموشی همچنین با قدردانی از اقدامات دولت سیزدهم در تسریع امر واکسیناسیون و همچنین سفرهای استانی رئیس جمهوری گفت: تسریع واکسیناسیون و سفرهای استانی رئیس جمهور موجب بالارفتن میزان سرمایه اجتماعی شده و بین مردم آرامش خاصی به وجود می‌آورد.

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با بیان اینکه تبریز و آذربایجان دیار خیّرین است، گفت: توجه به بهره وری و استفاده موثر از منابع اقدامات درس آموز سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.
محمدرضا پورمحمدی افزود: ما می‌خواهیم فرهنگ کار خیر در جامعه رواج پیدا کند و با توجه به اینکه آذربایجان‌شرقی دارای معادن زیادی است، از سازمان اوقاف می‌خواهیم نیز کمک کند تا بخشی از منابع به سمت معادن سوق پیدا کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.