درخواست دانشجویان از وزیر بهداشت؛

فردی توانمند برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز انتخاب کنید

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار انتصاب فردی توانمند در عرصه‌های مختلف نظام سلامت به عنوان رئیس دانشگاه شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز در نامه‌ای به وزیر بهداشت درمان و آموزش کشور خواستار انتصاب فردی کاردان، بهره‌مند از توانمندی‌های اجرایی و دانش فنی و بالینی در عرصه‌های مختلف نظام سلامت برای سمت ریاست دانشگاه شد.

متن نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی
جناب آقای دکتر بهرام عین‌اللهی

باسلام و تقدیم احترام، نظر به اوضاع کنونی دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز از نظر سهم‌خواهی و تلاش برای تصدی مسئولیت‌های خطیر و حیاتی که بیش از شیفته‌ی خدمت بودن، تشنه‌ی قدرت بودن ِ برخی حضرات را در ذهن آدمی تداعی می کند، از حضرتعالی تقاضا داریم تا بدون تاثیرپذیری از پدرخوانده‌های نظام سلامت آذربایجان، که از سال‌های دور تاکنون، بدون توجه به سیاست‌های هر دولت و کابینه‌ای، تلاش کرده‌اند گزینه‌های همسو با خود را در عالی‌ترین مناصب سیستم سلامت استان آذربایجان‌شرقی و حتی استان‌های همجوار معرفی و به‌کار گرفته، و مع‌الاسف در غالب اوقات موفق هم شده‌اند! اینبار با انتصاب فردی به سمت ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز که دارای تخصص، کاردان، بهره‌مند از توانمندی‌های اجرایی و دانش فنی و بالینی در عرصه‌های مختلف نظام سلامت، به معنای واقعی کلمه انقلابی و متعهد به آرمان‌های بلند انقلاب، جهادگر، و پاسدار خون شهدا که دل در گرو این ارزش‌های ناب دارد، موجبات رهایی این سیستم مظلوم سلامت از چنگال انحصارگران و منفعت‌طلبان را فراهم آورید.

جناب آقای دکتر عین‌اللهی!

حضرتعالی بیشتر و بهتر از هرکسی مستحضرید که این افراد صرفا در لسان و درحد سخنرانی انقلابی هستند، ولع قدرت و مسئولیت در چشم‌هایشان نمایان است و خود را به غلط در صف مسئولین دلسوز و انقلابی جا زده‌اند، و حضورشان در مناصب مهم و پست‌های حیاتی نظام، به طور قطع به ضرر انقلاب خواهد بود. بجاست تا یکبار برای همیشه دست پدرخوانده‌های متوقع، که مدیریت شان در طول تاریخ هزینه‌تراش و غیرپاسخگو بوده، از سر نظام سلامت ِ منطقه کوتاه شود.

پرواضح است که تاثیرات بسیار درخشان چنین اقدام ارزشمندی، لزوما نه در سال‌های اول بلکه در آینده نظام سلامت منطقه خصوصا پس از عبور از تنگنا‌ها و مقاطع حساس و تاریخی که از آن‌ها بعنوان سال‌های دگردیسی سیستم یاد میشود، به روشنی خود را نمایان نموده و نقش مهمی در اعتلای دستاورد‌های سیستم بهداشت و درمان منطقه خواهد داشت.

همچنین تردیدی وجود ندارد که انتصاب مسئولین نظام سلامت از جمع کسانی که به‌دور از محافظه‌کاری و منفعت‌طلبی، در راه پیاده‌کردن سیاست‌های اصیل انقلاب اسلامی و دفاع از ارزش‌های آن هزینه داده و بدون ترس و ملاحظه از جریان‌ها و افراد ذی‌نفوذ، از هیچ کوششی دریغ ننموده‌اند، مایه امیدواری و ایجاد انگیزه در نیرو‌های اصیل و راستین انقلاب و مایه خشنودی دلسوزان حقیقی جامعه سلامت خواهد بود.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز بعنوان یک تشکل انقلابی، بدون ملاحظه و تعارف با افراد و جریان‌های مختلف، و صرفا بر اساس رسالت انقلابی خود و عشق به مسیر نورانی شهدا و نیز بعنوان پیروان خط امام (ره)، اعلام میکند که تا پای جان بر سر این اصول و خطوط قرمز نظام و انقلاب ایستاده و از هر انتصابی که دقیق و صحیح بوده و چنانچه بالاتر نیز در قالب ویژگی‌های موصوف ذکر شد، با مواضع انقلابی همخوانی داشته باشد، بطور جد حمایت و پشتیبانی می‌نماید.

همچنین باز با تکیه بر رسالت ذاتی تشکل انقلابی، راه مطالبه‌گری و انتقاد سازنده را جهت کمک به رشد و توسعه‌ی اهداف و عملکرد نظام سلامت، بر هر مسئول ذیربطی مفتوح می‌داند.

دعای خیر خانواده معظم شهدا و خادمان راستین انقلاب از آن کسانی است که مناصب خطیر این نظام بالنده را از لوث وجود قدرت‌طلبان ِ انقلابی‌نما پاک سازند، والعاقبه للمتقین.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.