در نشست خبری مطرح شد؛

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در استان

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس آذربایجان شرقی طی نشست با اصحاب رسانه، برنامه های این هفته را تشریح کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار اصغر عباسقلی زاده در این نشست در محل مدفن شهدای گمنام پارک شمیم پایداری گفت: ۴۱ مصوبه برای گرامیداشت این هفته و پاسداشت جانفشانی های رزمندگان دوران دفاع مقدس در سطح استان اقدام شده است.

وی تشریح کرد: ۳۰ شهریور برنامه ای با حضور ۱۳۰۰ نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در مصلی امام خمینی(ره) تبریز خواهیم داشت که سخنان ریاست جمهوری در این برنامه استماع خواهد شد. بعد از اتمام این برنامه، رژه موتوری از سمت مصلی امام خمینی(ره) به سمت گلزار شهدای وادی رحمت انجام خواهد شد که استارت برنامه های هفته دفاع مقدس خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با اشاره به محدودیت برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس به خاطر شرایط کرونایی گفت: در نمایشگاه امسال از غرفه بندی پرهیز شده و به جای آن، در محوطه ائل گلی ادوات جنگی به نمایش گذاشته خواهد شد که بازدید از آن با رعایت پروتکل های بهداشتی میسر خواهد بود.

سردار عباسقلی زاده ادامه داد: برنامه های شب خاطره و همچنین دیگر برنامه ها در فضای مجازی در راستای تبیین و ارائه عملکرد رزمندگان در دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان بیان کرد: در طول این هفته، برنامه زنده تلویزیونی از محل نمایشگاه ائل گلی پخش شده که هر شب در خدمت یکی از افتخار آفرینان دفاع مقدس خواهیم بود.

وی با بیان اینکه جشنواره فعالان حوزه فضای مجازی برگزار شده و احتمالا مدت آن تمدید شود گفت: بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان در حوزه دفاع مقدس ۳۵ جلد کتاب چاپ کرده و ۱۰ کتاب صوتی منتشر کرده است. همچنین بیش از ۱۰۰۰ ساعت با فرماندهان نیروهای مسلح مصاحبه شده که نیاز به پشتیبانی دارد که آن مصاحبه ها به کتاب تبدیل شوند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.