تبریزبیدار بررسی می کند؛

تبریز در انتظار حکم شهردار / روند طبیعی استعلام یا کارشکنی ذینفوذها؟!

برخی معتقدند روند استعلام های لازم برای صدور حکم شهردار تبریز از سوی وزیر کشور زمان بر است و برخی محافل معتقدند برخی افراد ذی نفوذ از درون شهرداری علیه شهردار منتخب فعال شده است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار هشتم شهریور ماه ۱۴۰۰ در جلسه ای و پس از کش و قوس های فراوان عباس رنجبر با انتخاب اعضای شورای شهر تبریز به عنوان شهردار تبریز انتخاب شد. در این جلسه رنجبر ۷ رای، حمید منجم ۴ رای و مظفر سلیمانی ۲ رای کسب کردند و در نهایت رنجبر با همان ۷ رای راهی ساختمان شهرداری شد.

و اما حکم شهردار!

شورای ششم تبریز برای زمان خریدن برای انتخاب شهردار، مظفر سلیمانی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد، البته سلیمانی در همان زمان یکی از گزینه های احتمالی برای شهردار شدن بود اما بخت با او یار نبود تا حکم سرپرستی اش با حکم شهرداری تعویض شود، حال که رنجبر به عنوان شهردار انتخاب شده است تا صدور حکم شهردار از سوی وزیر کشور، شهرداری همچنان با سرپرستی سلیمانی اداره می شود و تا زمانی که حکم صادر نشود روال به همین منوال ادامه دارد و در عمل شورای جدید نمی تواند انتظار اصلاح و تغییر را از سرپرست رفتنی داشته باشد.

دیر شدن یا زود بودن، مساله اینست!

برخی معتقدند روند استعلام های لازم برای صدور حکم شهردار از سوی وزیر کشور زمان بر است و حکم شهرداران پیشن نیز چنین زمانی را طی کرده است که برخی محافل معتقدند برخی افراد ذی نفوذ از درون شهرداری علیه شهردار منتخب فعال شده و در حال رایزنی با وزارت کشور هستند تا صدور حکم را به تعویق انداخته یا ملغی کنند، از آنجایی که تیم استانی دولت نیز متعلق به دولت قبلی است استانداری نیز پیگیر صدور سریع حکم آغاز به کار شهردار منتخب را ندارد و در این میان تمامی ضرر و زیان عدم شروع به کار تیم جدید شهرداری متوجه شهر و شهروندان است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.