معاون آموزش و پرورش آذربایجان شرقی پاسخ می دهد؛

اما و اگرهای آموزش حضوری دانش آموزان در سالتحصیلی جدید

دبیر پروژه مهر استان و معاون مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در گفتگویی آخرین اقدامات صورت گرفته بهداشتی برای بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، عاشور اکرمی در پاسخگویی به آخرین اقدامات بهداشتی صورت گرفته برای بازگشایی مدارس گفت: ۹۸ درصد معلمان دولتی و غیر دولتی استان واکسینه شده و ۲ درصد باقی مانده در صورت تدریس حضوری ملزم به دریافت واکسن هستند.

دبیر پروژه مهر استان افزود: سلامت محیطی مدرسه و سلامت فردی دانش آموزان معلمان و اولیا برای ما در اولویت بوده و شرط آموزش حضوری است.

وی با بیان اینکه طبق یافته های جهانی و ملی دانش‌آموزانی که به هر دلیلی از آموزش مجازی استفاده می کنند حدود دو ماه از بقیه دانش آموزان عقب می مانند، افزود: بیماری کرونا باعث شد تا مسائلی چون نابرابری آموزشی افت کیفیت تحصیلی کاهش همبستگی اجتماعی تضعیف سلامت روانی و جسمانی در دانش آموزان اتفاقی افتاد.

معاون آموزش متوسطه استان ادامه داد: اولویت اول آموزش و پرورش استان آموزش حضوری باز کردن مدارس شبانه روزی با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی است که حدود ۱۸ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: اولویت بعدی آموزش و پرورش پایه های اول، دوم و سوم ابتدایی است چرا که آموزش حضوری بهترین نوع یادگیری برای این گروه می باشد.

اکرمی توضیح داد: اولویت سوم آموزش و پرورش در آموزش حضوری دروس عملی مهارت محور و هنرستان ها هستند.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش گفت: در مورد واکسن دانش آموزان باید گفت: وزیر بهداشت و درمان و همه مسئولین آموزش و پرورش در تلاش هستند که دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال برای سال تحصیلی جدید در طی دو هفته آینده حتما واکسینه شوند.

اکرمی تاکید کرد: پیش دبستانی های دولتی و غیر دولتی هم در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند آموزش حضوری را برگزار کرده ولی در غیر اینصورت آموزش ها به صورت غیر حضوری ادامه دارد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.