مدیرکل ‏تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی مطرح کرد:

هفتمین کنگره ملی شعر اربعین در تبریز برگزار خواهد شد

مدیرکل ‏تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امسال در ایام صفر هفتمین کنگره شعر اربعین، در سطح ملی توسط سازمان تبلیغات برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام حسن شعبانی، ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: پیاده روی اربعین حسینی جلوه ای از جهانی شدن گفتمان مقاومت است، برای کسانی که با همه وجود جان و مالشان را برای پیاده روی اربعین می گذارند تا به زوار اباعبدالله خدمت کنند سلام و درود می فرستیم.

وی با بیان اینکه امسال هفتمین کنگره با عنوان شعر اربعین در سطح ملی برگزار می شود خاطرنشان کرد:  بیش از ۶۰۰ اثر فاخر به دبیرخانه ارسال شده است که ۲۹۴ شاعر از سراسر ایران به زبان های فارسی و ترکی شعر سروده اند.

مدیر کل سازمان تبلیغات افزود: در این کنگره از داوران ملی و بنام کشوری از  جمله قاسم صرافان، سعید بیابانکی، جمشید علیزاده استفاده شده است.

وی در ادامه گفت : اختتامیه هفتمین کنگره شعر اربعین دوم مهر ماه در سالن پردیس سینمایی قدس با حضور شاعران ملی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام شعبانی خاطر نشان کرد: سعی می کنیم این جشنواره را سال آینده  به صورت بین المللی برگزار کنیم تا تمامی شاعران کشور های همسایه بتوانند در کنگره شعر اربعین شرکت کنند.

وی گفت: برای نفرات اول تا سوم به ترتیب  ۵ میلیون تومان، ۳میلیون تومان و ۱ میلیون تومان و دو هدیه یک میلیون تومانی در بخش شعر ترکی و فارسی اهدا خواهد شد که اشعار برگزیده در ویژه نامه ای چاپ خواهد شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.