تبریزبیدار
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۴۱:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۸۲۶۸۱

مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی:

روز یکشنبه پایان سومین کنگره شعر محرم

مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی گفت: آیین اختتامیه سومین کنگره شعر محرم روز یکشنبه 4 مهرماه با حضور شاعران در تبریز به کار خود پایان می دهد.

به گزارش تبریز بیدار ، حامد شب خیز اظهار داشت: آیین اختتامیه‌ی سومین کنگره شعر محرم روز یکشنبه مورخ 4 مهر ساعت 15:30 در خیابان حافظ، روبه روی مسجد شریف زمین، کانون بسیج جوانان، سالن ثارالله برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این کنگره نشر و ترویج فرهنگ نورانی عاشورا و سیره حضرات معصومین با لسان شعر و همچنین پرداختن به وقایع نهضت عاشورا و پیوند دادن آن با وقایع جهان اسلام در عصر حاضر و ... بود که با استقبال باشکوه شاعران مواجه شد.
مسئول بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: در سال اول این رویداد مهم بیش از 800 شعر، در سال دوم(سال گذشته) بیش از 600 شعر و امسال علیرغم شرایط کرونایی و ضیق وقت در ارسال آثار بالغ بر یک‌هزار و ۲۰۰ اثر به دبیرخانه وصول شد.
شب خیز در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: شایان ذکر است آیین اختتام این رویداد مهم روز یکشنبه با حضور تمامی شاعران ائم از خواهران و برادران برگزارو با تجلیل از برگزیدگان خود در تبریز به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/