امام جمعه تبریز:

ملت ایران، پیروز میدان جنگ در هشت سال دفاع مقدس بودند

امام جمعه تبریز با بیان اینکه پیروز میدان جنگ در هشت سال دفاع مقدس ملت ایران بود، گفت: براندازی نظام اسلامی، تجزیه خاک ایران و تسلط بر منابع نفتی منطقه، اهدافی بود که دشمن برای رسیدن به آن آغازگر جنگ شد، اما پایان این نبرد نابرابر، تابلویی پرافتخار از پیروزی ملت ایران در تاریخ است و باید همگان از آن عبرت گیرند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم به مناسبت هفته دفاع مقدس در دیدار جمعی از آزادگان و ایثارگران این عرصه با تاکید به تکریم سلحشوری‌های یادگاران جبهه و جنگ گفت: گنجینه دفاع مقدس، برگرفته از مکتب سرخ عاشورا است و بصیرت و ایمان رزمندگان اسلام در آن سلامت و بقای نظام اسلامی را تضمین کرده و تحرک و عزم مردم ما را در برابر استکبار جزم تر کرد.

وی با اشاره به سرنوشت برخی حکومت‌های قلدرمعابانه در تاریخ بویژه رژیم بعثی عراق و صدام جنایتکار گفت: صبر و استقامت آزادگان، غیرت و فداکاری رزمندگان و ایثارگران، صدام و حامیان منطقه‌ای و بین المللی او را از بین برد و این زبونی در تاریخ ثبت شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: رزمندگان عاشورایی ملت ایران با آموزه‌های مکتب سرخ کربلا، طومار ظلم و خون خواری را در هم پییچیدند و با درجه بالای اخلاص و ایمان بخدا با وجه اشتراکاتی که با یاران امام حسین (ع) داشتند، فرهنگ دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کردند.

وی با بیان اینکه آمریکای امروز به سرنوشت شوروی سابق دچار خواهد شد، گفت: پایان دفاع مقدس، رویش فصل جدید استکبارسیزی در میان ملت های بیدار منطقه است و گوشه‌هایی از آن را در پیروزی های جبهه مقاومت شاهد بودیم و به امید خدا ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس نظر سنجی ها، ۲۴ درصد مردم آمریکا با تجزیه آمریکا موافق هستند و این سرنوشت ابر قدرت‌های جهان خواراست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.