آنچه در جلسه امروز شورای شهر گذشت؛

بودجه ای که همیشه بر عکس است / آقازاده ها به نگهبانی آتش نشانی می روند!

جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست حجت الاسلام رسول برگی و با حضور همه اعضای شورا در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست حجت الاسلام رسول برگی و با حضور همه اعضای شورا در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.


دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا در رابطه با بررسی طرح یک فوریتی اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز به شماره با موضوع انسداد موقت ورود نیروی انسانی به شهرداری تبریز بود.

جذب نیرو براساس شایسته سالاری

روح الله رشیدی، عضو شورا تصریح کرد: پیشنهاد دادیم از ورود هر نوع نیرو به شهرداری، موقتا مسدود شود. این طرح در راستای نظام‌مند کردن ورود نیرو به شهرداری و جذب نیرو می باشد و جذب نیرو براساس شایسته سالاری و آزمون انجام می‌گیرد.

وی افزود: پرداخت حقوق و هرگونه حق‌الزحمه به نیروهای جدید متوقف می شود. برنامه ساماندهی و ضوابط جذب نیرو تا یک ماه آینده از سوی شهرداری تدوین و تقدیم شود.

بلاتکلیفی تا کِی؟!

علیرضا نوای باغبان، عضو دیگر شورا اظهار داشت: باید این موضوعات را در جلسه غیر علنی بررسی کنیم. حراست شهرداری را در این کمسیون اضافه کردیم و اعضای شورا به عنوان ناظر هستند؛ شهرداری باید در این لایحه ما را کمک کند.

حجت الاسلام برگی در ادامه گفت: باید کلیات طرح را در این جلسه تصویب کنیم و جزئیات آن در جلسات غیر علنی چکش کاری شود.

فریدون بابایی اقدم، عضو شورا خاطرنشان کرد: بحث زمانبدی موقت تا کی پابرجاست؟ شورای ششم در این راستا قدم های خوبی برداشته است. بعضی از نیرو ها بلا تکلیف هستند و باید برای نیروهایی که موجود می باشند فکری بکنیم.


رشیدی در پایان تاکید کرد: طول زمان انسداد موقت نیرو به مدت یک ماه می باشد.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز شورا به سخنرانی سردار عباسقلی زاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان به مناسبت هفته دفاع مقدس پرداخت.

انتظار موزه دفاع مقدس از شهرداری!

سردار عباسقلی زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در ابتدا بیان کرد: دفاع مقدس، ماهیت اسلام و انقلاب را عیان کرد. جنگ دفاع مقدس براساس مدیریت اسلامی و ولایی انجام گرفت؛ ماهم در جنگ دفاع مقدس بهترین نتیجه را گرفتیم و هم ارزش‌های‌مان حفظ گردید و دشمن را شکست دادیم.

وی افزود: انتظار داریم شهرداری‌ در تکمیل موزه دفاع مقدس دست‌مان را بگیرید. امیدواریم بتوانیم با کمک شهرداری عقب‌ماندگی های موجود در پروژه موزه دفاع مقدس تبریز را تکمیل کنیم.

دستور جلسه سوم

تجلیل از رزمندگان و یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

دستور جلسه چهارم 

تجلیل از نمایندگان آتش نشانان به مناسبت ۷ مهر، روز آتش نشانی و ایمنی

Image title

Image title

Image title

دستور جلسه پنجم

دستور پنجم جلسه امروز شورا در رابطه با ارائه گزارش شهرداری تبریز درخصوص آمار عملکرد منابع و مصارف ۵ ماهه سال ۱۴۰۰ بود.

لزوم شفاف سازی، این بار در مدیریت پسماند؛

شهرام دبیری، عضو شورا تصریح کرد: شهرداری تبریز در پنج ماهه اول در کل ۱۷۰۰ میلیارد در آمد داشته است که مشابه سال قبل است. درآمد شهرداری های مناطق، غیر از منطقه ۱۰ زیر پنجاه درصد بوده است. برای در آمدی های غیر نقدی باید برنامه ریزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: ۲۹ درصد آمار بسیار پایین است و باید دلایل این ها را بررسی کنیم. ۳۵۰ میلیارد اوراق مشارکت خریداری کرده ایم ولی سازمان عمران و مدیریت پسماند عملکرد پایینی داشتند که دلایل آن باید شفاف شود!

بودجه ای که هیچ وقت نیست!

احد صادقی، عضو دیگر شورا اظهار داشت: مرجع پایش برنامه ای که توسط شورای پنجم نوشته شده است چه کسی می باشد؟ متفاوت بودن بودجه به در آمد مناطق بستگی دارد. یکی از مهمترین موضوعات، پاسخگویی مسئولان مناطق می باشد.

وی تاکید کرد: وقتی به سازمان پسماند می گوییم وضعیت باکس ها چرا اینطور می باشد، می گویند منطقه بودجه ندارد. اگر تفریغ بودجه به دست ما برسد بهتر می‌توانیم در خصوص عملکرد شهرداری قضاوت کنیم!

شهرداری، رو به ورشکستگی

بابایی اقدم تصریح کرد: گزارشی که شهرداری ارائه داده بسیار نگران کننده می باشد و وضعیت شهرداری رو به ورشکستگی می رود. وقتی بودجه نوشته می شود جمعیت مناطق هم در نظر گرفته شود.

وی در ادامه گفت: در چهار پروژه بزرگ عمرانی شهر تبریز، تحرکی دیده نمی شود. اینکه در بهترین فصل کاری وضعیت پیشرفت عمرانی ۲۹ درصد است، قابل قبول نیست.

روح اله دهقان نژاد، عضو شورا خاطرنشان کرد: خزانه متمرکز، انگیزه مناطق برای کسب درآمد را از بین می‌برد پس باید به فکر مشوق برای این مناطق باشیم.

انتقال آقازاده ها به نگهبانی آتش نشانی!


حجت الاسلام برگی همچنین بیان کرد: کیفیت لباس آتش نشانان بسیار پایین است و غیر قابل قبول می باشد. جنس لباس آن ها از پشم شیشه بوده و حساسیت می دهد؛ گویا لباس آنها از جانب شخصی هبه بوده است.

وی اظهار داشت: آتش‌نشانی با کمبود نیرو مواجه است به طوری که آتش‌نشانان ما مجبورند نگهبانی بدهند. آقازاده ها را به عنوان نگهبان باید به سازمان آتش نشانی انتقال بدهیم. چندین بار با من تماس گرفتند که به آقازاده ها گیر ندهید باید حق به حق دار برسد.

دهقان نژاد تاکید کرد: به ۴۵۰ دست لباس خوب نیاز داریم که باید از خارج سفارش داده شود. اگر اقای صالح امانی الان در کما هستند، دلیل آن کمبود نیرو و تجهیزات می باشد.

دستور جلسه ششم

دستور ششم جلسه امروز شورا در ررابطه با بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود.

بودجه ی همیشه برعکس!

باغبان در ابتدا گفت: درآمد شهرداری برای سال جاری ۶ هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است. اجاره و درآمدهای پایدار در سطح دنیا بیشترین حجم درآمد شهرداری‌ها را تامین می‌کند در حالی که شهرداری تبریز کمترین میزان درآمدی را دارد.

وی افزود: سازمان عون به علی که بهترین فرصت سرمایه‌گذاری را دارد، وابسته به شهرداری است. بزرگترین مشکل شهرداری این است که در تحقق بودجه همیشه برعکس است. به جای بودجه عمرانی، بیشترین تحقق مربوط به هزینه‌های جاری است!


ساختمان شورا؛ بدون نمازخانه و صدای اذان


حکیمه غفوری، عضو شورا در ادامه گفت: در محل ساختمان شورا، نمازخانه خواهران وجود ندارد و نمازخانه برادران هم تعریف چندانی ندارد.

وی همچنین افزود: بنده خودم سجاده می آورم در اتاق نماز می خوانم. تا بحال صدای اذان نشنیدیم و نماز جماعت هم برگزار نمی شود؛ برای این مورد فکری کنید.

دستور جلسه هفتم

دستور هفتم جلسه امروز شورا در رابطه با سخنرانی میان دستور محمدحسن اسوتچی، عضو محترم شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود.

خودتان شفاف سازی کنید قبل از اینکه برایتان شفاف کنند!


محمدحسن اسوتچی، عضو شورا در ابتدای سخنان خود بیان کرد: در خصوص پرداخت به موقع حقوق‌ها، باز هم مشکل پیش آمده است. اخیرا لیستی در خصوص شفافیت لیستی منتشر شد که میزان دریافتی مدیران مشخص شد؛ چنین چیزهایی دیر یا زود معلوم می شود و نمی توان چیزی را پنهان کرد پس بهتر است خودمان حقوق خودمان را شفاف اعلام کنیم!

جاسوسی؛ با نام شهدا و دین

وی افزود: این چه عدالتی است که یه مدیر چند قطعه زمین به اسم هدیه بردارد و یک کارگر شهرداری در خانه ۲۷ متری زندگی کند؟ چطور این زمین‌ها از گلوی برخی افراد پایین می‌رود؟

اسوتچی خاطرنشان کرد: جاسوس و خرابکار که لازم نیست از بیرون بیاید. بعضی افراد با نام شهدا و دین از هر جاسوسی می‌توانند بدتر باشند!

خرید اتوبوس؛ یکی دیگر از وعده های تحقق نیافته


یاسین بجانی، عضو دیگر شورا اظهار داشت: در بعضی از نواحی دستگاه حضور و غیاب وجود ندارد و در این خصوص باید شهرداری اقدام کند. وضعیت اتوبوس ها هم خیلی پایین است؛ در شورای قبل تصویب شده بود که اتوبوس خریداری شود ولی تابحال اقدامی نشده است و مردم از این مورد بسیار گله مند هستند.

وی همچنین تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل تاکسیرانی باید نوسازی شوند و باید تسهیلات کم بهره در اختیار آنها قرار بدهیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.