سبد کتاب تبریزبیدار؛

«شهادت شکار» / شهید تجلایی به روایت همسر با تقریظ حاج قاسم

کتاب شهادت شکار، کتابی خواندنی از خاطرات خودنوشت شهید علی تجلایی در مقاطع مختلف تاریخ زندگی این بزرگوار می‌باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، شهید علی تجلایی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در سال ۱۳۳۸ در تبریز متولد شد. او از سال ۱۳۵۶ فعالیت‌های مبارزاتی خود را آغاز کرد و پس ازمدتی توسط ساواک دستگیر شد.

شهید تجلایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ وارد سپاه پاسداران شده و به عنوان مربی پادگان سیدالشهدا انجام وظیفه نمود و در ادامه برای مبارزه با نیروهای ضد انقلاب به کردستان رفت.

شهید تجلایی همچنین در سفر به افغانستان، نخستین مرکز آموزش فرماندهی مجاهدین افغانی را در این کشور تاسیس کرد. این شهید والامقام با شروع جنگ تحمیلی به ایران بازگشته و در نبرد دهلاویه و حماسه سوسنگرد به عنوان فرمانده عملیات و معاون عملیاتی سپاه شرکت کرد و در دفاع مقدس مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفت. سرانجام این مجاهد راه خدا در ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ در شرق دجله و عملیات بدر به شهادت رسید.

چندی قبل، کتاب «شهادت شکار» که خاطرات و دستنوشته های شهید علی تجلایی است، رونمایی شد. این کتاب به همت مرحومه نسیبه عبدالعلی زاده همسر شهید تجلایی به تحریر درآمده است و در ۳ هزار نسخه توسط انتشارات یازهرا(س) به چاپ رسید.

گفتنی است این کتاب مزین به تقریظ سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» می‌باشد.

کتاب شهادت شکار، شانزدهمین جلد از مجموعه کتب یاران ناب است که در آن برخی از عکسهای این شهید در مکان های مختلف نیز جمع آوری شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.