تبریزبیدار بررسی می کند؛

تکذیبی بر تحمیل گزینه به دولت / دام چندچهره ها برای استانداری آذربایجان‌شرقی

طبیعی است که هرچه انتخاب استانداران دیرتر انجام شود، فشارها به دولت زیاد شده و مردم هم دیرتر از تحول مورد سخن دولت برخوردار خواهند شد.

سرویس سیاسی تبریز بیدار / نگرش تحولی آیت الله رئیسی از روز نخست ورود به عرصه قضایی و همچنین به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری، این توقع را در مردم بوجود آورد که برای چهار سال پیش روی، نباید لحظه‌ای را از دست داد و از ثانیه ثانیه چهار سال، باید حداکثر تلاش برای جبران مافات بعمل آورد.

بدین جهت است که مردم روال کنونی در انتخاب استانداران و مدیران سطوح استانی و شهرستانی را چندان مطابق سبک و سیاق رئیسی نمی‌دانند.

البته باید به دولت حق داد که در انتخاب استانداران همه جوانب امر را لحاظ کند. به جرات باید گفت از جوانب مختلف فشار برای تحمیل گزینه استانداری به وزیر کشور وارد می‌آید. نمایندگان مجلس، جریان‌های سیاسی، ستادهای مردمی انتخابات همگی گزینه‌هایی برای استانداری دارند و اغلب‌ هم مدعی برتربودن گزینه خود می‌باشند.

نقل خبر استعفای پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی توسط یک نماینده مجلس که حامی دولت قبل بود، و تکذیب آن توسط روابط عمومی استانداری را می توان گواهی بر این اعمال فشار به دولت برای تحمیل گزینه خود دانست.

پذیرش تحمیل، مغایر عدالت‌گرایی است

طبیعی است که دولت مدعی عدالت نباید در گام اول خود، که انتخاب مدیران و مسئولان است، خلاف جهت عدالت وارد زدوبند و پذیرش رانت ارتباط‌های سیاسی و انتفاعی شود چرا که مدیر مورد حمایت از سوی کانون‌های خارج از دولت، دلگرم به این حمایت‌ها، پاسخگوی دولت و رئیس جمهور نخواهد بود.

قطعا مردم نمی پذیرند، مسئول یا نماینده مجلسی که تا دیروز سنگ دولت ناموفق و غیرمردمی را به سینه می‌زد، در این دوره هم بخواهد با رنگ عوض کردن، مدعی عدالت و مردمی بودن باشد، کاری که این روزها برخی کانون های سیاسی و نمایندگان مجلس در جریان انتخاب استاندار آذربایجان‌شرقی در این مسیر گام برمی دارند.

مردم این رنگ عوض کردن‌ها را در شأن دولت رئیسی نمی‌دانند و اتفاقاً، نگران رسوخ و نفوذ این چند چهره‌ها در درون دولت هستند.

طبیعی است که هرچه انتخاب استانداران دیرتر انجام شود، به همین نسبت انتخاب مدیران کل، فرمانداران و روسای اداری شهرستان‌هان نیز با تاخیر صورت خواهد پذیرفت و مردم هم دیرتر از تحول مورد سخن دولت برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.