فرمانده انتظامی استان خبر داد؛

کشف جرایم اقتصادی ۴۰۳ میلیاردی در استان

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی گفت: ۱۲ پرونده اخلال در نظام اقتصادی، ۱۱ پرونده تسهیلات غیر مجاز، ۳ پرونده اختلاس و ۳۵ پرونده احتکار با ۲۱۹ متهم دستگیر شده در شش ماهه اول امسال به ثبت رسیده که ارزش این پرونده‌ها ۴۰۳ میلیارد تومان است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز،

به گزارش تبریز بیدار ، سردار حسین عبدی قبل از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان با بیان اینکه شعار امسال هفته نیروی انتظامی “پلیس هوشمند، امنیت پایدار” است، افزود:  در سال‌های اخیر هوشمندسازی و تجهیز پلیس سرعت یافته است و با شکل سنتی نمی‌توان پیشگیری و کشف جرایم را عملیاتی کرد.

وی گفت: کنترل مرزها به صورت اوپتیکی و ایجاد امن ترین مرزها از دستاورد هوشمندسازی نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در ادامه گفت: جرایم خشن در آذربایجان شرقی بسیار پایین‌تر از سایر استان‌ها است که مدیون فرهنگ مردمی و نظارت‌های اجتماعی و خودمراقبتی در کنار وجود علمای دینی در استان است.

وی با بیان اینکه رتبه استان در سرقت مسلحانه ۵۰ درصد کمتر از میانگین کشوری و در حد صفر است افزود: سرقت به عنف ۷ درصد کمتر، راهزنی ۱۴ درصد کمتر، شرارت ۱۰ درصد کمتر و جعل ۱۵ درصد کمتر از میانگین کشوری است که در احساس امنیت در این استان اهمیت دارد.

سردار عبدی افزود: در شش ماهه نخست امسال بیش از یک میلیون تماس‌ با پلیس ۱۱۰ در استان داشتیم و تعداد تماس‌های عملیاتی یک درصد افزایش یافته است.

وی بر اهمیت مشارکت دادن مردم در امور و مشارکت در پیشگیری تاکید کرد و افزود: بیش از ۱۷ هزار مشاوره پلیسی در کلانتری‌ها ارائه شده که ۶۶ درصد منجر به مصالحه شده و به شکایات به دادگاه ارجاع نشده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از کاهش ۲۲ درصدی تصادفات فوتی و جرحی خبر داد و گفت: تعداد فوتی ها ۵ درصد افزایش یافته است اما مجروحان تصادفات آذربایجان شرقی 4 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در آذربایجان شرقی داریم، تصریح کرد: ۴ هزار و ۴۷۸ کیلوگرم در شش ماهه کشفیات داشتیم.

سردار عبدی از افزایش ۱۳ درصدی جرایم سایبری اشاره کرد و گفت: کلاهبرداری رایانه‌ای،  برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و هتک حیثیت به ترتیب بالاترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

عبدی با اشاره به اینکه پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی استان ۹۳۸ پرونده جرایم اقتصادی و ۱۰۰۰ نفر دستگیری در حوزه مبارزه قاچاق کالا داشتیم‌، ابراز داشت: ارزش پرونده‌های قاچاق  125 میلیارد تومان بوده که در این حوزه 492 خودرو هم توقیف شده است.

وی خاطرنشان کرد: 12 پرونده اخلال در نظام اقتصادی، 11 پرونده تسهیلات غیر مجاز، ۳ پرونده اختلاس و ۳۵ پرونده احتکار با ۲۱۹ متهم دستگیری در شش ماهه اول امسال به ثبت رسیده که ارزش این پرونده‌ها 403 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.