تبریزبیدار
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ۱۵:۳۲:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۸۲۷۵۸

کاهش محسوس اعتبارات دولتی برای توسعه حمل و نقل شهر تبریز؛

پیشتازی فاتحانه اصفهان و مشهد!

علی‌رغم کاهش میزان اوراق مشارکت دولت برای توسعه حمل و نقل شهری نسبت به سال ۹۸، آمارها نشان می‌دهد، شهرداری‌های اصفهان و مشهد توانسته‌اند چند صد میلیارد تومان بیشتر از تبریز، اوراق مشارکت جذب کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، کوشش تبار مدیرکل دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام کرده است که در سال ۹۹ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به مترو تبریز واگذار شده است. این درحالی است که اوراق مشارکت اهدا شده به شهرداری تبریز از بابت مترو در سال ۹۸، ۶۵۰ میلیارد تومان بود.

نکته جالب توجه در موضوع دریافت اوراق مشارکت از دولت در مترو تبریز در سال ۹۸ این است که ۶۵۰ میلیارد تومان بجای هزینه در اموراتی همچون خرید تجهیزات مترو و رفع نواقصات ایستگاه‌ها، در بانک شهر به صورت سپرده گذاری در آمد تا ماهانه از سود حاصل از این سپرده گذاری، در مترو تبریز هزینه شود!

از طرف دیگر علاوه بر کاهش میزان اوراق مشارکت دولت برای مترو تبریز نسبت به سال ۹۸ با توجه به افزایش تورم، شاهد آن هستیم که سهم تبریز نسبت به کلانشهرهایی همچون مشهد و اصفهان نیز کمتر است.

میزان اوراق مشارکت دولت برای توسعه مترو در شهرهای مشهد و اصفهان در سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است. حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر از شهر تبریز.

در بخش دیگر گزارش مدیرکل دفتر اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به اعتبارات استانی برای توسعه حمل و نقل اتوبوس رانی اشاره شده است. شهرداری تبریز در جذب اعتبارات این بخش از حوزه حمل و نقل نیز نسبت به مشهد و برخی کلانشهرهای دیگر عقب مانده است.

شهرداری تبریز در سال ۹۹ توانسته است تنها ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کند. این درحالی است که شهرداری مشهد ۳ برابر تبریز و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است.

انتهای پیام/