آنچه در جلسه امروز شورای شهر تبریز گذشت؛

پایان استخدام پارتی در شهرداری / دست اندازهای سیاسی در حریم تبریز

جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست حجت الاسلام برگی و در غیاب شهرام دبیری و محمدحسن اسوتچی در محل عمارت قدیمی شهرداری تشکیل یافت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام برگی در سخنان پیش از دستور ضمن گرامیداشت روز پست گفت:پستچی های زحمتکش، امانت های مردم را به دست مردم می رسانند.

دستور جلسه اول: طرح دو فوریتی عدم تمدید قرارد های افراد سببی و نسبی مدیران شهرداری در سال ۱۴۰۰

روح الله دهقان نژاد در این باره گفت: شهرداری نباید به حیاط خلوت مدیران تبدیل شود و بتوانند سو استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه اراده شورای ششم، عدالت در جذب افراد می باشد، افزود: تمامی کارکنان شهرداری باید به مردم خدمت کنند و نباید از پست خود سو استفاده کنند.

حجت الاسلام برگی نیز در این خصوص اظهار داشت: بعضی از جوانان متخصص که پارت ندارند نتوانستند استخدام شوند اما بعضی از مدیران چندین نفر از فامیل های خود را وارد شهرداری کردند.

وی تصریح کرد: قرارداد افراد سببی و نسبی که توسط مدیران شهرداری استخدام شدند، تمدید نمی شود.

رئیس شورای شهر تبریز ضمن اشاره به لزوم شوراباوری بین کارکنان شهرداری گفت: یک مدیر را دیروز برای پاسخگویی به شورا دعوت کردیم و بعد از جلسه گفته که دیگر پایم را به شورا نمی‌گذارم. شما غلط می‌کنید که چنین حرفی می‌زنید و از پاسخگویی فرار می‌کنید.

وی در ادامه بیان داشت: اگر در عرض ۴ سال نفری از اقوام من وارد شهرداری شود در شورا حتما مطرح کنید.

این دستور جلسه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

در ادامه عباس رنجبر، شهردار تبریز طی سخنانی ضمن تاکید بر راهکار های علمی در ارایه خدمات گفت: شهرداری چندین سال خارج از چارت سازمانی و نیاز واقعی عمل کرده است.

وی افزود: بخاطر جذب نیروی بیشتر، پولی که قرار بود در پروژه ها هزینه شود بخاطر جذب افراد صرف حقوق شده است. پولی برای پروژه ها وجود ندارد در چنین شرایطی نباید نیرو وارد شهرداری شود.

دستور جلسه دوم: تعیین اعضای کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی کلانشهر تبریز

با رای اعضای شورا آقایان پرویز هادی، یاسین بجانی، فریدون بابایی، رسول برگی و خانم حکیمه غفوری به عنوان اعضاء کمسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی کلانشهر تبریز انتخاب شدند.

دستور جلسه سوم: بررسی راه اندازی خزانه داری متمرکز

علی نوای باغبان طی سخنانی، راه‌اندازی خزانه‌داری متمرکز یکی از دغدغه‌های اعضای شورای ششم دانسته و افزود: در تمام مناطق و سازمان‌ها یک حساب درآمدی افتتاح شده است و تمامی درآمدها به این حساب واریز می شود که قابل برداشت نمی باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز گفت: این درآمدها در پایان روز به حساب متمرکز درآمدی شهرداری مرکز انتقال پیدا می کند.

وی تاکید کرد: باید یک شیوه‌نامه انگیزشی برای مدیران شهرداری پیش‌بینی شود.

دستور جلسه چهارم: گزارش ماموریت اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز در سفر تهران پیرامون الحاق باسمنج

فریدون بابایی اقدم در این باره گفت:جای تاسف دارد که به جای تصمیمات فنی، برخی مسائل سیاسی انجام شود. قرار بر این شد از تهران برای بازدید میدانی بیایند.

وی با بیان اینکه ابطال این مصوبه با چالش های زیادی مواجه خواهد شد، افزود: چون این طرح، مصوبه هیئت وزیران است دست اندازهایی وجود دارد که امیدواریم استاندار جدید و فرماندار در لغو مصوبه تلاش کنند.

این عضو شورای شهر تبریز گفت: در زمان شهرداری باسمنج، ساخت و ساز های غیر مجاز اتفاق افتاده است. ما سالهاست برای این مناطق خرج کرده‌ایم و باید هم خرج کنیم.

وی افزود:  برخی حرف‌هایی که گفته می شود شهرداری تبریز فلان پارک را کار کرده و اجازه استفاده را به باسمنج نمی‌دهیم زیبنده نمی باشد. حریم جهت توسعه آتی است و نباید در خصوص الحاق حریم تبریز کوتاه بیاییم.

دستور جلسه پنجم: بررسی نامه درخصوص معرفی نماینده جایگزین برای عضویت و حضور در جلسات کمیته راهبردی کمیسیون های متمرکز ماده ۱۰۰  شهرداری تبریز

با رای اکثریت اعضای شورا روح الله دهقان نژاد به عنوان نماینده جایگزین برای عضویت و حضور در جلسات کمیته راهبردی کمیسیون های متمرکز ماده صد شهرداری تبریز انتخاب شد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.