تبریزبیدار
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۸۲۷۶۸

حجت الاسلام قرائتی در تبریز؛

ضرورت بهره گیری از جوانان و بانوان در هیئت امنای مساجد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در حاشیه سفر امروز خود به تبریز ضمن توصیه ای به مسجدی ها گفت: در هیئت امنای مساجد باید از جوانان و خانم ها هم استفاده شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام قرائتی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر ستاد اقامه نماز استان در تبریز اظهار داشت: نماز سنگین است ، مگر برای خاشعون! آیا در نظام جمهوری اسلامی کسی می تواند بگوید که «من توانسته ام حق نماز را ادا کنم؟»

وی با ابراز تاسف از اینکه قرآن را علم نمی دانند، گفت:  یکی از اساتید حقوق می گفت از آیات قرآن حدود ۲۶۰۰ موضوع و نکته حقوقی استخراج کرده‌ام.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به دیگر مبانی معرفتی و علمی قرآن اشاره کرده و افزود: ترجمه الله اکبر است که باعث می شود امام خمینی(ره) بگویند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.»

وی در ادامه توصیه ای به منبری ها داشته و گفت: سخنرانی ها باید کوتاه و حتی یک دقیقه ای باشند.

حجت الاسلام قرائتی همچنین تاکید کرد: در هیئت امنای مساجد باید از جوانان و خانم ها هم استفاده شود.

این مفسر و فعال قرآنی ضمن دعوت مردم تبریز به کتابخوانی، گفت: این شهر که هوای خنک تر و معتدلی دارد، باید مردمان باسوادتری هم داشته باشد. هر هفته یک کتاب بخوانید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به ابراز رضایت رهبر انقلاب نسبت به امام جمعه تبریز اشاره کرده و گفت: دو روز قبل که در دفتر رهبر انقلاب بودم، ایشان از حجت الاسلام آل هاشم رضایت داشتند. ایشان طبق آیه شریفه قرآن «از مردم، در مردم و با مردم» هستند.

انتهای پیام/